Перейти до основного змісту

У Службі зовнішньої розвідки не рекомендують українцям відвідувати країни Близького Сходу

Палестинці на вулиці після ізраїльського авіаудару в житловому районі Шеджайя, на схід від міста Газа, 18 березня 2025 року. Getty Images/Ahmad Salem/Bloomberg

У Службі зовнішньої розвідки України (СЗРУ) закликали українців не відвідувати низку країн Близького Сходу на тлі відновлення Ізраїлем бойових дій проти угруповання ХАМАС.

Про це йдеться у повідомленні СЗРУ.

Там нагадали, що 18 березня Ізраїль завдав авіаударів у Секторі Гази, Лівані й на півдні Сирії, оголосивши про початок військової операції "Сила й меч".

За інформацією міністра закордонних справ Ізраїлю Гідеона Саара операція матиме тривалий характер.

"Служба зовнішньої розвідки України з міркувань безпеки не рекомендує громадянам України відвідувати Сектор Гази, Ізраїль, Сирію, Ліван та інші країни Близького Сходу до завершення активних воєнних дій", — йдеться у повідомленні.

18 березня після майже двомісячного перемир'я та припинення вогню Ізраїль завдав масштабних ударів по цілях, що нібито належать угрупуванню ХАМАС у Секторі Гази. Палестинська влада повідомляла про понад 400 загиблих, включаючи жінок і дітей.

19 березня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочала наземну операцію в Секторі Гази.

Угода щодо припинення вогню в Секторі Гази

7 жовтня 2023 року угрупування ХАМАС вторглося на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Через військові дії в палестинському анклаві сталася гуманітарна криза та загинули сотні людей. Ізраїль звинувачує ХАМАС у небезпеці, який він становить для країни.

15 січня 2025 року Ізраїль та ХАМАС уклали угоду щодо припинення вогню, яке почало діяти 19 січня 2025 року. Угода складалась із трьох послідовних етапів. У першому етапі йшлося про повне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із густонаселених пунктів Сектору Гази та звільнення частини заручників.

Другий етап передбачав подальше звільнення заручників й повне виведення військ, а третій етап — початок відновлення Гази.

Палестинці на вулиці після ізраїльського авіаудару в житловому районі Шеджайя, на схід від міста Газа, 18 березня 2025 року

Топ дня
Вибір редакції