Перейти до основного змісту

У Торонто виключили Tesla з програми стимулювання електромобілів

Легкові та вантажні автомобілі Tesla стоять на парковці біля шоуруму та сервісного центру Tesla в Північному Голлівуді в Лос-Анджелесі в суботу, 15 березня 2025 року. AP/Richard Vogel

У Канаді через торговельну напруженість із США Торонто більше не надає фінансових стимулів для автомобілів Tesla, придбаних в якості таксі або або сервісів спільних поїздок. Про це заявила в понеділок, 17 березня, мер міста Олівія Чау.

Про це інформує Reuters.

Місто заохочує використання електромобілів, придбаних в якості транспортних засобів напрокат, надаючи водіям і власникам знижку на ліцензійні збори і плату за продовження до кінця 2029 року, щоб допомогти знизити рівень викидів в атмосферу.

Але з 1 березня автомобілі Tesla більше не підпадають під пільги, заявила Чау на пресконференції.

“Автомобілі для прокату, такі як таксі, повинні будуть знайти інший тип автомобіля, — сказала вона агентству Reuters після пресконференції. — Є й інші електромобілі, які вони можуть придбати”.

За її словами, виключення триватиме доти, доки не будуть вирішені торговельні питання з США.

Компанія Tesla не відповіла на запит про коментар.

Чау повідомила Reuters, що рішення ухвалили, щоб відповісти на заяви генерального директора Tesla Ілона Маска, який є радником президента США Дональда Трампа. Трамп закликав до анексії Канади і ввів тарифи на канадські товари, нагадує агенція.

“Ми сказали, що якщо ви хочете купити Tesla, то вперед, але не розраховуйте на гроші платників податків для її субсидування”, — сказала Чау.

Вона додала, що фінансовий вплив цього кроку не буде великим.

“Це більше символічно”, — сказала мер Торонто.

Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа

У понеділок, 20 січня, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп анонсував з 1 лютого введення 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали введення тарифів на імпорт з Канади та Мексики, та тільки на місяць.

4 лютого Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.

10 лютого Дональд Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків і вилучень. Вони почнуть діяти вже з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".

В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на "глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції".

Згідно з новим указом, опублікованим на сайті Білого дому, китайський уряд тепер зіткнеться з 20% тарифами "через їхню нездатність зупинити потік фентанілу до нашої країни". Тарифи проти Китаю, які раніше становили 10%, мали набути чинності 4 березня.

Китай відповів на нові тарифи США, оголосивши про підвищення імпортних зборів на 10%-15% на низку американських сільськогосподарських і харчових продуктів. Мита запроваджено на товари на суму 21 мільярд доларів.

Топ дня
Вибір редакції