Перейти до основного змісту

Сенатор США Келлі відмовився від Tesla після того, як Маск назвав його "зрадником"

Американський сенатор Марк Келлі у Києві. Суспільне Новини/Ольга Ковальчук

Американський сенатор-демократ Марк Келлі відмовився від користування автомобілем Tesla після того, як Ілон Маск назвав його "зрадником" за відвідини України після зупинки американської допомоги.

Про це сенатор США повідомив у соцмережі X.

В опублікованому 14 березня відео, Келлі сказав, що востаннє їде на своїй Tesla на роботу:

"Коли я купував цю річ, я не думав, що це стане політичною темою. Кожного разу, коли я сідаю в цю машину протягом останніх 60 днів або близько того, це нагадує мені про те, якої шкоди Ілон Маск і Дональд Трамп завдають нашій країні".

Цього тижня сенатор-демократ Марк Келлі, який нещодавно відвідав Україну, звинуватив адміністрацію президента Дональда Трампа у послабленні обороноздатності України через припинення обміну розвідувальними даними. За його словами, це рішення суттєво вплинуло на здатність Києва захищатися від російських атак.

Після цього Ілон Маск назвав Келлі "зрадником" у соцмережі X, на що той відповів:

"Зрадник? Ілон, якщо ти не розумієш, що захист свободи – це основоположний принцип, який робить Америку великою і забезпечує нашу безпеку, можливо, варто залишити це тим, хто це розуміє".

Що відомо про зупинку обміну розвідданими

5 березня директор ЦРУ Джон Реткліфф підтвердив, що США тимчасово зупинили надання Україні зброї та розвідувальних даних. Своєю чергою радник з нацбезпеки Трампа Майк Волц заявив, що Вашингтон розгляне можливість відновлення поставок військової допомоги Україні, якщо досягне успіхів у переговорах із Києвом.

Згодом телеканал CNN із посиланням на джерела у Пентагоні повідомив, що США продовжують ділитися з Україною розвідданими, які допомогають військам для захисту, але "скоротили" дані, які ЗСУ можуть використати для наступу.

Французький міністр оборони Себастьян Лекорню заявив, що Франція готова надавати Україні розвідувальні дані після того, як США тимчасово зупинили такий обмін інформацією.

Розвідка від США допомагає Україні завчасно бачити вильоти російських бомбардувальників, попереджати про загрозу балістики, корегувати системи HIMARS, влучно бити по цілях вглибині території Росії.

Після переговорів між США та Україною 11 березня в Саудівській Аравії, США пообіцяли негайно поновити обмін розвідданими та безпекову допомогу. Згодом заступник керівника Офісу президента Павло Паліса підтвердив відновлення поставок.

Топ дня
Вибір редакції