Президент США Дональд Трамп заявив, що вводить додаткові тарифи у розмірі 25% на сталь та алюміній з Канади. Він також вже не вперше закликав Канаду стати "51-м штатом США".
Про це він написав у своїй соцмережі Truth Social.
За словами Трампа, США введуть ці тарифи у відповідь на запровадження провінцією Онтаріо мит на постачання електроенергії до США у розмірі 25%. Ці мита можуть вплинути на ціну електроенергії для споживачів саме у Сполучених Штатах.
Таким чином тарифи на імпорт сталі та алюмінію з Канади складуть 50%. Трамп також заявив, що 2 квітня введе тарифи на імпорт автомобілів з Канади, що, за його словами, "назавжди закриє бізнес з виробництва автомобілів у Канаді".
Дональд Трамп знову закликав Канаду стати "51-м штатом" США, адже Америка, за його словами, нібито субсидіює Канаду на 200 млрд доларів на рік. "Це призведе до зникнення усіх тарифів" — сказав Трамп.
ОНОВЛЕНО 19:50
Речниця Білого Дому Керолайн Левіт підтвердила введення додаткових тарифів на алюміній та сталь з Канади розміром у 25%. За її словами, тепер тарифи складуть 50% та набудуть чинності вже 12 березня.
Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа
У понеділок, 20 січня, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп анонсував з 1 лютого введення 25% мита на імпорт із Мексики та Канади. У відповідь Канада запровадила 25% митний тариф на товари із США. Потім США відклали введення тарифів на імпорт з Канади та Мексики, та тільки на місяць.
У вівторок, 4 лютого, Китай оголосив про запровадження нових тарифів на американський імпорт у відповідь на нові мита США на китайські товари. Китай запроваджує 15% тарифи на імпорт вугілля та зрідженого природного газу зі США, а також 10% мита на імпорт нафти та інших американських товарів, зокрема автомобілів та сільськогосподарської техніки.
В понеділок, 10 лютого, Дональд Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків і вилучень. Вони почнуть діяти вже з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".
В Єврокомісії наголошували, що запровадження тарифів було б незаконним та економічно контрпродуктивним, особливо з огляду на "глибоко інтегровані виробничі ланцюги, які ЄС і США створили через трансатлантичну торгівлю та інвестиції".