350 підозрюваних. В Італії починається найбільший процес проти мафії за останні 30 років

Паскаль Конделло, голова "Ндрангети" під час арешту / фото АР

13 січня в Італії починається найбільший за останній 30 років судовий процес проти 350 людей, яких підозрюють у причетності до діяльності одного з найбільших мафіозних кланів країни ‒ "Ндрангети".

На слуханнях мають виступити 900 свідків, передає The Guardian.

Для проведення цих слухань у калабрійському місті Ламеція-Терме було збудовано приміщення суду з високим рівнем безпеки на 1000 місць з клітками для тримання підсудних.

Майже всі підозрювані були заарештовані у грудні 2019 року після тривалого розслідування, яке розпочалось у 2016 році та охопило щонайменше 11 італійських регіонів. У рейдах проти членів клану взяли участь близько 2500 поліцейських. Рейди проводилися переважно у Вібо Валентія в Калабрії ‒ серці регіону, контрольованому "Ндрангетою". Кілька підозрюваних навіть переховувалися від поліцейських у саморобних бункерах. На засіданні також будуть представлені 24 тисяч записів прослуховувань.

Колишнього сенатора, начальника поліції, місцевих радників та бізнесменів, звинувачених у сприянні мафії, також заарештували в Німеччині, Швейцарії та Болгарії.

За словами прокурора у справі Ніколи Граттері, який керував розслідуванням, це була найбільша операція проти злочинних синдикатів з часу судових процесів у Палермо в 1986-1992 роках, коли сицилійські прокурори посадили на лаву підсудних 475 людей.

Водночас через карантинні обмеження багато підсудних братимуть участь у засіданні через відеозв'язок. Ті, хто буде присутнім у суді, будуть зобов'язані носити маски та будуть розсаджені по клітках так, щоб між ними було 2 метри.

Що відомо

  • 25 листопада італійський суд виніс обвинувачувальні вироки 25 членам кримінального синдикату "Sacra corona unita" з регіону Апулія.
  • В італійському місті П'яченца заарештували групу військових поліцейських (карабінерів) і розформували їхнє відділення після того, як місцеві слідчі розкрили низку злочинів, що, ймовірно, були скоєні у військовій казармі.
  • В Італії мафія почала безкоштовно роздавати продукти людям, які потребують допомоги. Експерти наголошують, що таким чином кримінал заробляє лояльність, і за його послуги пізніше доведеться платити.
  • Сицилійський бізнесмен Джузеппе Піраїно і ще 12 осіб дали свідчення проти 20 ймовірних мафіозі, які вимагали у них гроші.