Стара тактика. Італійська мафія безкоштовно роздає продукти населенню

АР

В Італії мафія почала безкоштовно роздавати продукти людям, які потребують допомоги. Експерти наголошують, що таким чином кримінал заробляє лояльність, і за його послуги пізніше доведеться платити.

"Ці набори від мафіозі не є подарунками. Мафія не робить нічого за спасибі. Вони роблять послугу, яку кожен буде зобов’язаний повернути назад в тій чи іншій формі: допомагаючи в чийсь втечі, тримаючи зброю в руках, продаючи наркотики і подібне", - розповів професор кримінології з Оксфордського університету Федеріко Варезе, передає The Guardian.

Інформація про такого роду благодійність надходить з бідніших, південних регіонів: Кампанії, Калабрії, Сицилії й Апулії.

В Італії через економічні наслідки пандемії можуть постраждати близько 3,3 мільйонів людей, які працюють неофіційно. Майже мільйон з них живе на півдні. У Сицилії також повідомляють про крадіжки продуктів з магазинів через брак коштів у мешканців.

"Протягом місяця магазини, кафе, ресторани та паби були закриті. Мільйони людей працюють за сіру зарплату, що означає, що вони не отримали жодних виплат вже більш ніж за місяць і не уявляють, коли вони можуть повернутися до роботи. Уряд випускає так звані харчові талони, аби підтримати людей. Якщо держави найближчим часом не допоможе цим сім'ям, мафія надасть їм свої послуги, зміцнивши свій контроль над людськими життями", — пояснив очільник офісу прокурора італійської комуни Катандзаро Нікола Граттер.

Як наголошують журналісти, роздача продуктових наборів - стара тактика італійської мафії. Таким чином вона отримує лояльність та посилює вплив.

"Мафія здатна різними способами витягувати для себе вигоду з поточного карантину, і особливо з майбутньої ситуації, коли італійці зможуть повернутися до роботи, витрачати більше грошей і знову поставлять економіку на ноги", - відзначив Варезе.

За його словами мафія - це не просто злочинні організації.

"Це організації, які прагнуть керувати територіями та ринками. Оглядачі часто зосереджуються на фінансовому аспекті мафії, але вони, як правило, забувають, що її сила походить з наявності локальної бази, на якій вони працюють", - додав професор.

Як відзначають в італійській прокуратурі, зараз мафія може запропонувати місцевому бізнесу необмежену підтримку, щоб по закінченні кризи їх "проковтнути".

Що відомо

  • 10 квітня в Італії зафіксовано більше 143 тисяч випадків захворювання на COVID-19.
  • Країна посідає перше місце за кількістю смертей від ускладнень від коронавірусу.
  • Нині там зафіксовано 18 279 смертей.
  • Міністри фінансів країн ЄС погодили пакет порятунку в розмірі 500 мільярдів євро для європейських країн, які постраждали через пандемію коронавірусу. Напередодні прийняття угоди директорка МВФ Кристаліна Георгієва попередила, що світова економіка перебуває на межі найбільшого обвалу з часів Великої депресії 1929-1933 років.
  • Німеччина виділила 1,137 трильйона євро на підтримку підприємців, що постраждали від економічної кризи та сферу охорони здоров'я.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування коронавірусом. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.