"Дайте 500 євро і ніхто вас не потурбує". На Сицилії бізнесмен зафільмував розмову з мафіозі

AP

Сицилійський бізнесмен Джузеппе Піраїно і ще 12 осіб дали свідчення проти 20 ймовірних мафіозі, які вимагали у них гроші.

Як пише The Guardian, бізнесмен таємно зняв на відео імовірного вимагача і відмовився від його прохань про гроші, показавши йому фотографію двох суддів, убитих "Коза Нострою".

Піраїно є будівельним підрядником і одним із 13 імовірних жертв рекету мафії. Після їхніх свідчень 20 підозрюваних у членстві в злочинній організації заарештували у Палермо 12 жовтня. Членів організації звинуватили у зв'язках з мафією, змові з метою незаконного обігу наркотиків, замаху на вбивство і вимаганнях. Нині вони знаходяться під вартою, їхні адвокати поки не коментують звинувачення.

"Протягом десятиліть мої колеги — сицилійські підприємці і власники магазинів —страждали через них (мафію — ред.). Але тепер досить", — заявив Піраїно.

Загалом поліція встановила понад 20 епізодів вимагання з боку підозрюваних рекетирів. Один з імовірних очільників, так званий "збирач боргів" клану, був заарештований завдяки свідченням Піраїно, який знімав його на приховану камеру під час вимагання грошей за захист чоловіка, відомого як "Рizzo" (Піцца).

Про що говорили

На опублікованому відео можна побачити, як імовірний вимагач Сальваторе Гуаріно підходить до Піраїно і пропонує випити з ним еспресо в барі. Піраїно, якому заздалегідь сказали, що хтось хоче з ним зустрітися, відмовляється і просить Гуаріно перейти прямо до справи.

"Забудь про каву. Що ти повинен мені сказати?", — сказав підприємець.

"Я хочу попросити у вас невеликий подарунок, тому що кожен рік ми влаштовуємо тут вечірку", — відповів Гуаріно.

Вимоги грошей мафією рідко бувають прямими, але часто замасковані "кодовими словами". Прохання про грошовий захист часто формулюються як внесок на організацію релігійних фестивалів у районі або як внесок для сімей місцевих чоловіків, які перебувають у в'язниці.

"Дайте мені 500 євро на вечірку. Тоді можете робити свою роботу красиво і тихо, і ніхто вас не потурбує", — сказав Гуаріно.

У цей момент Піраїно показав йому документи, які він тримає в руці, зокрема, список людей, убитих мафією, і фотографію Джованні Фальконе і Паоло Борселліно (двоє сицилійських суддів, убитих в 1992 році "Коза Нострою").

"Цих людей звуть Фальконе і Борселліно. Ті, хто мовчать і схиляють голови, вмирають щоразу, коли роблять це, але ті, хто говорить і ходить з високо піднятою головою, вмирають тільки один раз", — сказав підприємець, повторивши цитату, написану під фотографією.

"Яка мораль цієї історії?", — запитав Гуаріно.

"Мораль цієї історії полягає в тому, що це мафія, і ці люди загинули — через мафію. І ви повинні відчувати себе приниженими через те, про що просите мене. Збережіть ці фотографії та цей список людей, убитих мафією. Зберігайте їх і вивчайте", — відповів Піраїно.

"Але я просив у вас грошей на вечірку", — відповів Гуаріно.

"Я покажу вам вечірку", — сказав Піроїно, перш ніж піти.

Згодом бізнесмен розповів, що хотів принизити мафію через те, що протягом десятиліть вони принижували тисячі підприємців, які боялися виступити проти них через острах за власні життя. Діалог Піраїно і Гуаріно відбувся 28 травня, але був опублікований 12 жовтня. До поліції бізнесмен передав його незабаром після зйомок.

Більшість з 20 заарештованих чоловіків, імовірно, є членами одного з найактивніших мафіозних кланів на Сицилії "Борго Веккіо" в Палермо, зокрема, Анджело Монті, на думку прокуратури, був чинним босом злочинного клану. Монті вийшов з в'язниці три роки тому і, за словами сицилійської прокуратури, повернувся до своєї ролі.

Що відомо

  • В італійському місті П'яченца заарештували групу військових поліцейських (карабінерів) і розформували їхнє відділення після того, як місцеві слідчі розкрили низку злочинів, що, ймовірно, були скоєні у військовій казармі.
  • В Італії мафія почала безкоштовно роздавати продукти людям, які потребують допомоги. Експерти наголошують, що таким чином кримінал заробляє лояльність, і за його послуги пізніше доведеться платити.