Позиції країн ЄС щодо відправки миротворців до України не змінились після зустрічі в Парижі, ініційованої президентом Франції Макроном, 17 лютого. Інших рішень за підсумками зустрічі також не було, оскільки вона була "спонтанною" та "непідготовленою".
Про це Суспільному сказали два співрозмовники в урядах країн-учасниць саміту.
"Щодо миротворців — це передчасна дискусія, хоча й необхідна. Ми не повинні зосереджуватися на цьому зараз", — сказало джерело.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про готовність розмістити британських військових в Україні для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди. Натомість канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав дискусію про це передчасною. У Польщі заявили, що не розглядають відправку власних солдатів в Україну для забезпечення місії. Міністр оборони США Піт Геґсет заявив, що війська США не будуть розгорнуті в Україні як частина будь-яких гарантій безпеки.
Наразі головне питання, яке постає, якщо припустити, що відправка іноземних військ все ж відбудеться, — скільки саме їх буде. Як відзначає The New York Times, кількість миротворців, яку озвучив президент України Володимир Зеленський — 100 тисяч — нереальна, адже це більше, ніж, до прикладу, уся британська армія. Видання цитує неназваного високопоставленого європейського чиновника, який пояснює, що якщо говорити реалістично, Європа не могла б зараз зібрати навіть 40 тисяч військ для відправки на допомогу Києву.