Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що наразі зарано говорити про відправлення європейських миротворців в Україну, оскільки триває активна фаза російської війни.
Про це він сказав під час свого виступу в посольстві Німеччини в Парижі після неформальної зустрічі європейських лідерів щодо України, яку організував президент Франції Еммануель Макрон.
Шольц зазначив, що "роздратований" цією темою, адже ще "навіть не було варіантів, чи якихось розмов щодо миру з українцями".
"Вони (українці — ред.) ще не сиділи за столом переговорів, і тому говорити про ідею відправки миротворчого контингенту зарано. Це неправильний час, неправильна тема. Ми ще не на стадії миру, а на стадії жорстокої війни, яка і далі продовжується", — наголосив канцлер Німеччини.
Шольц також заявив, що не повинно бути поділу відповідальності щодо безпеки між Європою та Сполученими Штатами. За його словами, як НАТО, так і європейські країни мають діяти у цьому питанні разом.
"Це не означає, що це буде продиктований мир. Ми в тісній співпраці з Україною. Для нас зрозуміло, що Україна має йти далі на шляху до європейського союзу і підтримувати свій суверенітет і мати сильну армію. Тому ми маємо бути в співпраці з американськими партнерами", — підкреслив Шольц.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про готовність розміщення британських військ в Україні для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.
Що відомо про мирні перемовини між Україною та Росією
Американський президент Трамп заявив, що США ведуть "конструктивні переговори" з Києвом і Москвою щодо закінчення повномасштабної війни РФ проти України. Він знову не повідомив жодних деталей свого мирного плану для України, а тільки сказав, що хоче припинити "абсолютну бійню".
Президент США Дональд Трамп доручив своєму спецпредставнику з питань України та Росії, генерал-лейтенанту у відставці Кіту Келлогу закінчити війну в Україні за сто днів.
Трамп 11 лютого заявив, що Келлог приїде в Україну з офіційним візитом, проте жодних деталей не навів.
Кіт Келлог у соцмережі Х написав, що, коли приїде в Україну з офіційним візитом наступного тижня, спиратиметься на "конструктивні розмови" віцепрезидента США Джей Ді Венса із Зеленським.
12 лютого президент США Дональд Трамп та очільник Кремля Володимир Путін говорили телефоном. Вони домовились негайно розпочати перемовини щодо припинення війни Росії проти України.
Після перемовин з Путіним Трамп зателефонував Володимиру Зеленському. Президенти США та України обговорили готовність працювати разом на рівні команд та технологічні можливості.
Трамп заявив, що очолять переговори щодо припинення війни держсекретар США Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник з нацбезпеки Майкл Уолц та спецпосланник Стів Віткофф. Утім він не назвав ім'я спеціального представника США з питань України та РФ Кіта Келлога.
13 лютого Келлог вирушив до Європи, зокрема для участі у Мюнхенській безпековій конференції. Перед початком конференції Кіт Келлог наголосив на необхідності прямих переговорів між Україною та РФ.
Також Келлог заявив, що Європа не братиме участі в перемовинах щодо врегулювання російсько-української війни. Проте він зауважив, що її інтереси врахують.
Під час Восьмого українського ланчу Келлог заявив, що бере 180 днів, аби залучити всі сторони до мирного процесу. Він наполягає на сталому, довготривалому мирі, який забезпечуватиме суверенітет України і не допустить повтору війни.
15 лютого глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що президент Франції Емманюель Макрон скликає європейських лідерів в Париж, щоб обговорити ситуацію в Європі після Мюнхенської конференції з безпеки та на тлі підготовки до перемовин України з Росією.
14 лютого, Зеленський в Мюнхені зустрівся з Венсом. У зустрічі також брали участь держсекретар Марко Рубіо та спеціальний представник генерал Кіт Келлог.
17 лютого Зеленський підтвердив візит Келлога в Україну 20 лютого.