Перейти до основного змісту

Литва не розглядає направлення в Україну своїх солдатів, проте допускає відправку інструкторів для підготовки ЗСУ

Солдати литовської армії під час військових навчань НАТО Quadriga в Пабраде, Литва, 29 травня 2024 року. Getty Images/Bloomberg/Andrey Rudakov

Литва поки що не розглядає ініціативу щодо розміщення власного військового контингенту для стримування РФ в Україні. Натомість там вважають, що могли б направити в Україну військових інструкторів для підготовки ЗСУ.

Про це заявила старша радниця литовського президента Гітанаса Науседи Аста Скайсгіріте, яку цитує LRT.

Серед іншого вона сказала, що Литва, безсумнівно, "могла б допомогти Україні з інструкторами", але "поки що ми не говоримо про відправку будь-якого військового контингенту".

За словами посадовиці, перш ніж Європа відправить військовий контингент, необхідно знайти рішення, які убезпечать військовослужбовців.

"Країни ЄС могли б відправити миротворців до України, але проблема полягає в безпеці та житті цих миротворців. Ми, безумовно, не хочемо втрачати наших військових, тому маємо думати про те, як їх захистити", – пояснила Скайсгіріте.

Вона зауважила, що питання європейських миротворців в Україні досі обговорюється. Водночас радниця президента Литви сумнівається, що в Україну вдасться ввести миротворчі сили ООН

"Для цього потрібна згода обох сторін (йдеться про Київ та Москву ред.). Можливість такої угоди існує в теорії, але я сумніваюся, що вона буде життєздатною на практиці", — сказала посадовиця.

15 лютого президент Володимир Зеленський заявив про необхідність створення Збройних сил Європи, оскільки США можуть відмовити в питаннях, які будуть стосуватися безпеки європейського континенту.

Що відомо про можливу відправку іноземних солдатів до України

16 лютого прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про готовність розміщення британських військ в Україні для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.

В уряді Швеції також не виключають можливість відправлення миротворців до України після завершення війни Росії проти України.

Своєю чергою канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що наразі зарано говорити про відправлення європейських миротворців в Україну, оскільки триває активна фаза війни.

Польський прем'єр Дональд Туск казав, що Польща не розглядає відправку власних солдатів в Україну для миротворчої місії.

Газета The Washington Post писала, що європейські держави, які підтримують ідею розміщення своїх військових в Україні для контролю за потенційним "припиненням вогню", обговорюють відправку 25-30 тисяч військовослужбовців.

Топ дня
Вибір редакції