Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що країна не розглядає відправку власних солдатів в Україну для миротворчої місії.
Про це Туск повідомив перед зустріччю лідерів країн Європи у Парижі, яку зібрав президент Франції Еммануель Макрон для обговорення термінових безпекових питань.
За словами прем'єр-міністра, Польща буде підтримувати Україну так, як вона це робила до цього часу в організаційному плані, відповідно до наших можливостей у фінансовому, гуманітарному та військовому плані. Також країна надасть логістичну та політичну підтримку країнам, які, можливо, захочуть надати такі гарантії в майбутньому, я б назвав це фізичними гарантіями Україні.
"Немає жодних сумнівів, і це позиція Польщі, що реальні гарантії безпеки і непорушності кордонів для України повинні бути результатом співпраці всієї Європи, Сполучених Штатів і, в будь-якому випадку, в рамках НАТО, як єдиної організації, яка забезпечувала стабільність і безпеку Європи й Польщі протягом багатьох років, протягом багатьох десятиліть", — заявив Дональд Туск.
Прем'єр-міністр Польщі також повідомив, що НАТО не братиме безпосередньої участі у російсько-українській війні та "гарантіях" для України.
Що відомо про відправку іноземних солдатів до України
16 лютого прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що готовий розмістити британські війська в Україні для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди.
За словами прем'єра, він відчуває відповідальність, пов'язану з потенційною можливістю наразити на небезпеку британських військовослужбовців, проте допомога Україні, за його словами, допоможе зміцнити безпеку самої Британії і всього європейського континенту.
В уряді Швеції теж розглядають можливість відправлення миротворців до України після завершення війни Росії проти України.
