У Міжнародному кримінальному суді (МКС) засудили санкції, які США запровадили проти його посадовців, що працюють над розслідуваннями щодо американців та ізраїльтян.
Про це йдеться у заяві МКС.
Там стверджують, що санкції США завдадуть шкоди незалежній і неупередженій роботі суду.
"Суд твердо підтримує свій персонал і зобов’язується продовжувати забезпечувати справедливість і надію мільйонам невинних жертв жорстокості в усьому світі в усіх ситуаціях, що виникають перед ними", — йдеться у повідомленні.
Також у МКС закликали 125 держав-учасниць, громадянське суспільство та всі країни світу "об’єднатися за справедливість і основні права людини".
Що цьому передувало
У листопаді 2024 року МКС видав ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта та кількох лідерів угрупування ХАМАС. Зокрема очільника ізраїльского уряду та колишнього очільника Міноборони країни підозрюють у скоєнні воєнних злочинів у Секторі Гази.
Тодішній президент США Джо Байден назвав "обурливим" рішення МКС про видачу ордерів на арешт ізраїльських лідерів обурливою.
Адміністрація президента США Дональда Трампа також розкритикувала МКС за це рішення й 6 лютого 2025 року запровадила економічні та візові санкції проти людей, що працюють над розслідуваннями суду щодо громадян США або їхніх союзників, таких як Ізраїль. Перед цим Нетаньягу відвідував Вашингтон, й, за словами радника офісу глави ізраїльського уряду, Трамп під час зустрічі "запропонував нові рішення проблем, які переслідують Ізраїль з моменту його заснування".
Міжнародний кримінальний суд, до якого входять 125 країн, є постійним трибуналом, що займається розглядом справ про воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид і злочини агресії. США, Китай, Росія та Ізраїль не є членами цього суду і не зобов'язані виконувати його ордери.