Перейти до основного змісту

Трамп підписав указ про санкції щодо Міжнародного кримінального суду

Президент США Дональд Трамп виступає на вечері з нагоди конференції республіканських членів Палати представників 2025 року в Trump National Doral Miami в Доралі, штат Флорида, 27 січня 2025 року. AP/Mark Schiefelbein

Президент США Дональд Трамп у четвер підписав указ, який запроваджує економічні та візові санкції проти людей, що працюють над розслідуваннями Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо громадян США або їхніх союзників, таких як Ізраїль.

Про це повідомляє Reuters.

Рішення було ухвалене на тлі візиту прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу до Вашингтона. Раніше МКС видав ордери на арешт Нетаньягу, колишнього міністра оборони Ізраїлю та одного з лідерів палестинського угруповання ХАМАС через війну в секторі Газа.

На цей момент незрозуміло, коли саме США оголосять імена осіб, які потраплять під санкції. Під час першої адміністрації Трампа в 2020 році санкції були запроваджені проти тодішнього прокурора МКС Фату Бенсуди та одного зі старших помічників через розслідування можливих воєнних злочинів американських військ в Афганістані.

МКС поки що не прокоментував нове рішення США.

Санкції передбачають заморожування будь-яких активів у США осіб, які потрапили під обмеження, а також заборону їм та членам їхніх сімей на в'їзд до Сполучених Штатів.

Міжнародний кримінальний суд, до якого входять 125 країн, є постійним трибуналом, що займається розглядом справ про воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид і злочини агресії. США, Китай, Росія та Ізраїль не є членами цього суду.

Трамп підписав указ після того, як минулого тижня демократи в Сенаті США заблокували ініціативу республіканців щодо ухвалення закону про санкції проти МКС.

Відомо, що МКС вжив заходів для захисту своїх співробітників від можливих санкцій, зокрема виплатив зарплати на три місяці наперед, готуючись до можливих фінансових обмежень.

У грудні президент МКС, суддя Томоко Акане, заявила, що санкції можуть "швидко підірвати роботу Суду у всіх справах і поставити під загрозу саме його існування".

Крім США, тиск на МКС здійснює й Росія. У 2023 році суд видав ордер на арешт очільника Кремля Володимира Путіна, звинувативши його у воєнному злочині – незаконній депортації українських дітей. У відповідь Росія заборонила в’їзд головному прокурору МКС Каріму Хану та внесла його разом із двома суддями до списку розшуку.

Топ дня
Вибір редакції