Перейти до основного змісту

Конфлікт в АОЗ: Міноборони проводить службове розслідування щодо контракту на міни

Міністерство оборони України. Міноборони

Міністерство оборони України проводить службове розслідування щодо контракту Агенції оборонних закупівель (АОЗ) на постачання протитанкових М6А2, виготовлених 80 років тому. Саме через це МО відсторонило очільницю АОЗ Безрукову.

Про це на брифінгу сказав начальник Головного управління контролю оборонних закупівель Сергій Булавко, передає кореспондент Суспільного.

Застереження щодо цього контракту нібито висловила СБУ.

За словами Безрукової, закупівля не була проведена, а АОЗ не витратила на міни жодної гривні. Вона також наголосила, що Міністерство оборони погоджувало цей контракт, тому питання стосується і самого відомства.

"Це службове розслідування, безумовно, має місце, але виглядає дуже дивно, тому що, в принципі, за будь-яким контрактом можна терміново призначити службове розслідування і відсторонити керівника", – зазначила Безрукова.

Раніше Безрукова заявила, що ще з літа 2024 року відчувала перепони в роботі з боку міністерства оборони, що проявлялись у затримках в погодженні документів та постійних перевірках. Водночас за її словами, з боку міністерства надходили усні розпорядження, із ким укладати угоди, а міністр Рустем Умєров запрошував на зустрічі із АОЗ спецекспортерів — посередників, що перепродують зброю з націнкою.

Що відомо про конфлікт між Міноборони та АОЗ

27 січня стало відомо, що міністр оборони Рустем Умєров ініціював службове розслідування в Агенції оборонних закупівель (АОЗ) — єдиній структурі Міноборони, що закуповує військову техніку для ЗСУ, та відсторонив її керівницю Марину Безрукову. Т.в.о призначили чинного керівника Державного оператора тилу (ДОТ) Арсена Жумаділова.

Напередодні Умєров заявив, що замінить Безрукову попри рішення наглядової ради АОЗ продовжити контракт із нею ще на рік, а також відкличе двох представників держави з наглядової. Йдеться про директора фонду "Повернись живим" Тараса Чмута та ексзаступника міністра оборони Юрія Джигира. Після цього Джигар заявив, що таке управління АОЗ в "ручному режимі" не відповідає зобов'язанням України перед партнерами.

Заміну Безрукової Умєров аргументував тим, що замість своєчасного забезпечення армії АОЗ під її керівництвом займалась політичними іграми, також були зафіксовані "зливи" контрактів та невиконання КРІ.

Сама Безрукова заявляє, що ще з літа 2024 року відчувала перепони в роботі з боку міністерства оборони, що проявлялись у затримках в погодженні документів та постійних перевірках.

Жумаділов в інтерв'ю Суспільному сказав, що наразі суміщає дві керівні посади — в АОЗ та ДОТ.

Топ дня
Вибір редакції