Перейти до основного змісту

TikTok виділить до $50 тисяч на інавгураційну вечірку Трампа

Американський прапор і TikTok, Шанхай, Китай, 27 липня 2024 року. Getty Images/Costfoto

TikTok витратить 50 тисяч доларів на інавгураційну вечірку Power 30 Awards на честь впливових осіб, які допомогли Дональду Трампу поширити його передвиборчу ідею.

Про це повідомляє Politico з посиланням на організатора свята.

Подія запланована на неділю — день, коли компанія має або відокремитися від свого власника в Китаї, або бути забороненою у США. Очікується, що генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу відвідає захід.

Хоча TikTok є головним спонсором заходу, інші спонсори, серед яких Kalshi (який нещодавно призначив Дональда Трампа-молодшого стратегічним радником) і Американська коаліція збереження, пропонували пакети спонсорства вартістю від $10 до 50 тисяч доларів.

Вечірка відбувається на тлі обіцянки обраного президента "врятувати" TikTok після того, як Конгрес у квітні проголосував за примусовий продаж компанії. Тим часом американські політики намагаються впоратися з потенційними наслідками. TikTok також оскаржує це рішення у Верховному суді США.

У підтвердження тісних зв’язків Трампа з TikTok, генеральний директор компанії Шоу Цзи Чу буде сидіти за почесним столом під час інавгурації.

Вечірка під офіційною назвою Power 30 Awards відбудеться в Sax Restaurant and Lounge в центрі Вашингтона.

Видання зазначає, що з наближенням крайнього терміну, а також через відмову материнської компанії ByteDance продати TikTok, законодавці обох партій шукають термінові рішення, щоб уникнути заборони. Деякі демократи, включно з конгресменом Ро Ханною з Каліфорнії, особисто закликали Байдена відкласти заборону, але їхні спроби поки що не увінчалися успіхом.

Конгресмен Майк Волтц, кандидат Трампа на посаду радника з національної безпеки, заявив у середу в ефірі Fox News: "Ми знайдемо спосіб зберегти (TikTok, — ред.) але захистити дані користувачів, і саме це питання буде розглядатися."

Майбутня речниця Білого дому Керолайн Левітт висловила схожу думку в заяві для Politico, сказавши: "Президент Трамп неодноразово висловлював бажання врятувати TikTok, і немає кращого перемовник, ніж Дональд Трамп."

TikTok є однією з багатьох технологічних компаній, які спонсорують або організовують заходи для нової адміністрації Трампа.

Спроби заборонити TikTok в США

Колишній президент Дональд Трамп у 2020 році намагався заблокувати новим американським користувачам завантаження WeChat і TikTok. У червні 2021 року президент Джо Байден відкликав укази Трампа, які мали на меті заборонити завантаження, і доручив Міністерству торгівлі провести огляд проблем безпеки, пов'язаних із цими застосунками.

У 2022 році президент Джо Байден підписав закон, спрямований на запобігання доступу до TikTok та його використання на державних пристроях.

Монтана стала першим штатом у США, який спробував заборонити TikTok. У травні 2023 року губернатор підписав закон, який забороняє TikTok. А 22 травня компанія TikTok Inc. подала у відповідь позов, який має на меті зберегти застосунок доступним для жителів Монтани. Заборона мала набути чинності з 1 січня 2024 року, але суд її скасував.

У грудні 2022 року двопартійна група сенаторів також представила законопроєкти з пропозицією заблокувати усі соцмережі, пов'язані з Китаєм, Росією, Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Венесуелою.

У грудні 2023 року дослідницький центр Pew Research Center опублікував опитування, яке показало, що підтримка заборони TikTok урядом США знижується. Опитування показало, що 38 % дорослих американців підтримують заборону TikTok станом на жовтень порівняно з 50 % у березні.

У квітні 2024 року Байден підписав закон, який дає можливість заборонити TikTok у США. Відповідно до документа, ByteDance мала 270 днів на продаж соцмережі американській компанії, інакше TikTok очікує заборона в магазинах додатків США та в "інтернет-хостингах", які його підтримують.

TikTok і ByteDance 16 грудня звернулися до Верховного суду з проханням зупинити дію закону, який, на їхню думку, порушує захист свободи слова відповідно до Першої поправки до Конституції США. Наприкінці грудня Трамп звернувся до Верховного суду з проханням зупинити дію закону, який забороняє використання TikTok.

Топ дня
Вибір редакції