Перейти до основного змісту

TikTok закликає призупинити закон про заборону застосунку в США, щоб ще раз розглянути законність рішення Сенату

TikTok: ілюстративне фото. Фото: Getty Images

Китайська компанія ByteDance, яка володіє TikTok, звернулась до Верховного суду в США з проханням тимчасово заблокувати закон про необхідність продати застосунок до 19 січня, щоб уникнути блокування.

Про це 17 грудня повідомляє Reuters.

ByteDance зазначає, що "якщо американці, належним чином поінформовані про ймовірні ризики «прихованого» маніпулювання контентом, усвідомлюючи це, обирають надалі переглядати контент на TikTok, Перша поправка до Конституції США доручає їм робити цей вибір без урядової цензури".

Компанія також заявляє, що закриття TikTok навіть на один місяць призведе до втрати близько третини американських користувачів і підірве його здатність залучати рекламодавців і наймати творців контенту та талановитих працівників.

"Закон закриє одну з найпопулярніших платформ Америки для вираження себе за день до президентської інавгурації. Федеральний закон, який виокремлює і забороняє мовну платформу, якою користується половина американців, є надзвичайним", — додають у компанії.

Щобільше, вони називають TikTok однією з "найважливіших платформ для вираження себе", які є у США. І що не існує безпосередньої загрози національній безпеці, а відстрочка від виконання закону дозволить Верховному суду розглянути законність заборони, а новій адміністрації Дональда Трампа оцінити закон.

У 2020 році Дональд Трамп уже намагався заблокувати завантажувати американцям WeChat і TikTok, оскільки ці програми нібито зчитують конфіденційну інформацію. Однак ще під час президентської кампанії 2024 року він змінив свою позицію та пообіцяв, що спробує врятувати соцмережу.

Повідомляють, що він навіть зустрівся з виконавчим директором TikTok Шоу Зі Чу в понеділок, 16 грудня.

Чому TikTok хочуть заблокувати в США

У квітні 2024 року Сенат США ухвалив закон, який зобов'язує ByteDance продати популярну соціальну мережу TikTok, щоб уникнути її заборони.

Згідно із законопроєктом, ByteDance має дев'ять місяців, щоб продати платформу.

Штати звинувачують TikTok у тому, що завдяки застосунку Китай отримує дані американців та поширює пропаганду, а також використовує спеціальне програмне забезпечення, щоб діти проводили якнайбільше часу на платформі.

Водночас TikTok заперечує усі ці звинувачення. ByteDance навіть подала до суду, сподіваючись скасувати це рішення.

Речник TikTok Майкл Г'юз заявив, що "ми просимо суд зробити те, що він традиційно робить у справах про свободу слова: застосувати найсуворішу перевірку заборон на висловлювання і зробити висновок, що вони порушують Першу поправку до Конституції".

Однак на початку грудня Федеральний апеляційний суд підтримав закон. А голова комітету Палати представників Конгресу США з питань Китаю звернувся до компаній Google та Apple, щоб ті були готові видалити застосунок 19 січня 2025 року.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня
Вибір редакції