Суд штату Монтана заблокував першу у США заборону TikTok

Офіс TikTok у Калвер-Сіті, штат Каліфорнія, 17 березня 2023 року. Фото: AP /Даміан Доварганес

Федеральний суддя американського штату Монтана Дональд Моллой скасував заборону користуватися на території штату китайським відеододатком TikTok.

Про це пише The Washington Post.

Штат Монтана став першим штатом у США, який спробував заборонити TikTok. Суддя Дональд Моллой вважає, що заборона програми перевищує повноваження штатів і порушує конституційні права користувачів.

Заборона мала набути чинності з Нового року, тобто з 1 січня 2024 року. TikTok має понад 150 мільйонів користувачів у США. За даними самої компанії, у Монтані додатком користується третина населення.

Окружний суддя США Дональд Моллой заявив, що заборона була явною спробою націлитися на "очевидну роль Китаю в TikTok", а не спробою захистити жителів Монтани. Заборона може бути відновлена в межах незапланованого судового розгляду, який перевірить її законність.

Речниця генерального прокурора штату Монтана Емілі Кантрелл заявила, що справа досі остаточно не вирішена і все ще може змінитися.

"Ми з нетерпінням чекаємо представлення повної правової аргументації на захист закону, який захищає жителів Монтани від отримання та використання Комуністичною партією Китаю їхніх даних", — сказав Кантрелл.

Натомість представник TikTok Алекс Хаурек привітав рішення суду.

"Ми раді, що суддя відхилив цей неконституційний закон, і сотні тисяч жителів Монтани можуть продовжувати висловлюватись, заробляти на життя та створювати спільноти в TikTok", — сказав Алекс Хаурек.

Розробники заборони TikTok стверджували, що відеозастосунок, який належить китайському технологічному гіганту ByteDance, може використовуватися для шпигування або індоктринації жителів Монтани, а тому не захищений конституцією.

Як пише The Washington Post, поштовх проти TikTok у Монтані — одному з найменш населених штатів Америки, де проживає трохи більш як 1 мільйон людей — став широко розглядатися у США як сигнал про те, як можуть діяти інші заборони.

У травні 2023 року у штаті Монтана (США) губернатор підписав закон, який забороняє TikTok. А 22 травня компанія TikTok Inc подала у відповідь позов, який має на меті зберегти додаток доступним для жителів Монтани.