14 грудня громадяни Південної Кореї проведуть загальнонаціональні мітинги в країні з вимогою імпічменту президента Юн Сук Йоля через його невдалу спробу ввести воєнний стан.
Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonhap.
Мітинги пройдуть в день голосування другого подання про імпічмент проти президента Йоля. У великих містах люди зберуться з вимогою негайної відставки Юна та закликатимуть депутатів від правлячої партії "Сила народу" підтримати пропозицію про імпічмент.
Зокрема у Кванджу запланований мітинг у центрі міста, після чого пройде марш по вулиці Геумнам. Очікується, що під час маршу тисячі людей пройдуть історичним маршрутом повстання 18 травня 1980 року в Кванджу, ключової події в демократичному русі Південної Кореї.
Демонстрації також заплановані в Пусан, Тегу та провінції Південний і Північний Кьонсан.
Один з організаторів мітингу назвав протести боротьбою за "повалення" адміністрації Юна та захист демократії.
"Юн перестав бути президентом у той момент, коли він направив пістолет на демократичну республіку. Ми об’єднаємося з громадянами по всій країні, щоб повалити його, організатора спроби повстання, і захистити нашу демократичну республіку", — сказав організатор, побажавши залишитися анонімним.
Раніше перед голосуванням щодо імпічменту 7 грудня Юн Сок Йоль заявив, що довіряє питання про свій термін правлячій партії. Її керівництво виступило за "контрольовану дострокову відставку" президента. Парламент Південної Кореї не зміг схвалити імпічмент президента Юн Сок Йоля через неявку депутатів правлячої партії. Чергове голосування щодо імпічменту заплановано на 14 грудня.
Оголошення воєнного стану у Південній Кореї
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану у країні. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламенту й паралізуванні роботи уряду "антидержавною діяльністю".
Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення "верховенства права" в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили".
Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці.
Через шість годин після оголошення Юн скасував воєнний стан в країні.
5 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у четвер про прийняття відставки міністра оборони Кім Йон Хьона, який взяв на себе відповідальність за введення воєнного стану, що викликало значний резонанс у країні. Новим міністром оборони призначили генерала у відставці Чхве Бьон Хьока.