Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у зверненні до країни фактично відмовився добровільно піти у відставку і заявив, що готовий пройти процедуру імпічменту або розслідування проти нього.
Його слова наводить південнокорейська агенція Yonhap.
У телевізійному публічному зверненні Юн сказав, що відправка військ до Національної асамблеї під час воєнного стану не може бути рівнозначною повстанню, і водночас ігнорує заклики піти у відставку.
"Незалежно від того, чи буде мені оголошено імпічмент чи розслідування, я чесно протистоятиму", — сказав він.
Раніше перед голосуванням щодо імпічменту 7 грудня Юн Сок Йоль заявив, що довіряє питання про свій термін правлячій партії. Її керівництво виступило за "контрольовану дострокову відставку" президента. Чергове голосування щодо імпічменту заплановано на 14 грудня.
Поліція провела обшук в офісі президента та штаб-квартирі поліції Сеула в рамках розслідування щодо запровадження воєнного стану президентом Юн Сук Йолем, пише Yonhap.
За інформацією видання, Юна оголосили підозрюваним у повстанні та заколоті. Йому заборонили залишати країну. Він став першим діючим президентом, який отримав заборону на виїзд.
Оголошення воєнного стану у Південній Кореї
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану у країні. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламенту й паралізуванні роботи уряду "антидержавною діяльністю".
Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення "верховенства права" в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили".
Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці.
Через шість годин після оголошення Юн скасував воєнний стан в країні.
5 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив у четвер про прийняття відставки міністра оборони Кім Йон Хьона, який взяв на себе відповідальність за введення воєнного стану, що викликало значний резонанс у країні. Новим міністром оборони призначили генерала у відставці Чхве Бьон Хьока.