У Південній Кореї поліція розглядає можливість видачі ордеру на арешт президента Юн Сук Йоля та проведення обшуку в його резиденції в рамках розслідування звинувачень у заколоті, висунутих проти Юна через його невдалу спробу запровадити воєнний стан.
Про це повідомив у п'ятницю, 13 грудня, офіційний представник поліції, передає Yonhap.
Представник спеціальної слідчої групи Національного бюро розслідувань зробив цю заяву, оскільки Юна зареєстрували як підозрювананого у розслідуванні поліції, прокуратури та антикорупційного органу у зв'язку з його несподіваним оголошенням воєнного стану 3 грудня.
Відповідаючи на питання про можливість видачі ордера на арешт Юна, чиновник сказав журналістам, що це питання розглядається всередині відомства.
Чиновник сказав, що вони також розглядають можливість проведення обшуку за місцем проживання Юна, видачі ордера на вилучення записів його комунікацій або виклику його на допит.
Раніше, у середу 11 грудня, співробітники поліції спробували увійти в офіс президента для пошуку матеріалів, пов'язаних з указом про воєнний стан, але служба безпеки відмовилася співпрацювати, надавши поліції лише обмежену кількість документів.
Чиновник повідомив, що слідча група вивчає, чи може вона спробувати провести ще один обшук з тим самим ордером, або ж їй знадобиться новий. Ордер на обшук і вилучення зазвичай діє протягом одного тижня або протягом певного періоду після його видачі.
У своєму публічному виступі в четвер, 12 грудня, Юн відкинув звинувачення у заколоті і захистив указ про воєнний стан як акт управління, пообіцявши боротися до “останнього моменту”.
Оголошення воєнного стану у Південній Кореї
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану у країні. Він звинуватив опозицію у контролюванні парламенту й паралізуванні роботи уряду "антидержавною діяльністю".
Юн також заявив, що такий захід необхідний для відновлення "верховенства права" в країні й пообіцяв "викорінити мерзенні пропівнічнокорейські антидержавні сили".
Після оголошення воєнного стану, військове командування оголосило про заборону будь-якої політичної діяльності, включаючи протести. Окрім того, указ ставить під контроль усі ЗМІ та видавців, а також наказує лікарям, які перебувають у відпустці.
Через шість годин після оголошення Юн скасував воєнний стан в країні.
5 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль оголосив про прийняття відставки міністра оборони Кім Йон Хьона, який взяв на себе відповідальність за введення воєнного стану, що викликало значний резонанс у країні. Новим міністром оборони призначили генерала у відставці Чхве Бьон Хьока.