Перейти до основного змісту

Канделакі та Захарова: ЄС вперше введе санкції проти організаторів гібридних операцій РФ

Санкції проти РФ, ілюстративне фото. Фото: АрміяInform

Європейський союз (ЄС) вперше вводить санкції проти організаторів гібридних операцій Росії. Серед фігурантів: Тіна Канделакі та Софія Захарова та співробітниця адміністрації Путіна.

Про це повідомляє розвідувальний проєкт "Система". Європейський Союз готує новий пакет санкцій, спрямованих на осіб та організації, причетних до дезінформаційних кампаній і гібридних операцій Росії, які впливають на демократичні процеси у світі. До нього санкційного списку увійдуть 16 осіб і три компанії.

Зокрема, керівник компанії "ГК Структура" Микола Тупікін, за даними ЄС, організовував операцію "Doppelganger", яка розпочалася після вторгнення Росії в Україну. Ця кампанія поширювала фейкові новини на сайтах, які імітували авторитетні міжнародні ЗМІ, орієнтуючись на аудиторію США та Європи.

У документах також згадується Софія Захарова з адміністрації президента РФ, яка брала участь у кампанії "Doppelganger" та проєктах із дискредитації російської опозиції.

Ще одна фігурантка списку — телеведуча Тіна Канделакі, яка, за даними ЄС, виправдовувала російську агресію в Україні. Її медіаструктури займалися заміною українських телеканалів на окупованих територіях на російські.

До списку потрапив і офіцер ФСБ Артем Курєєв, якого звинувачують у поширенні пропаганди в Європі та Африці, зокрема через проєкти "Rusafro" та "African Initiative". Він організовував дезінформаційні кампанії, в яких поширювались фейкові заяви про біологічну зброю та "генномодифікованих комарів".

Офіцери ГРУ Юрій Сизов і Володимир Липченко звинувачуються в організації диверсій та атак на інфраструктуру країн ЄС і України. Генерал-майор ГРУ Андрій Авер’янов, за даними ЄС, керує операціями в Африці, включаючи добування золота в Малі для фінансування гібридних дій.

У списку також вказана військова частина ГРУ 29155, яка причетна до диверсій у Європі, включаючи вибухи на складах боєприпасів у Чехії 2014 року.

Міністри закордонних справ ЄС планують затвердити новий санкційний список у понеділок, 16 грудня.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.

23 лютого 2024 року Євросоюз ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Росії.

24 червня Рада Європейського Союзу погодила 14-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти РФ, спрямованих на енергетику, фінанси та торгівлю, і ускладнять обхід вже запроваджених обмежень ЄС.

Топ дня
Вибір редакції