Перейти до основного змісту

"Працював" в окупованому Херсоні, застосовує наукові знання на фронті, пережив три роки полону: історії військових ЗСУ

Тренування батальйону "Шквал" 28 окремої механізованої бригади ім. Лицарів зимового походу на Донеччині. Суспільне Одеса

6 грудня відзначається День Збройних сил України. Суспільне публікує добірку історій військових, які розповіли про свою службу та участь в обороні країни.

Військовослужбовець 3-го полку Cил спеціальних операцій імені Святослава Хороброго з Кропивницького на позивний "Тиса" брав участь в обороні Києва, в боях під Харковом, на Запорізькому та Херсонському напрямках. На початку повномасштабного вторгнення РФ під Сєверодонецьком боєць дістав поранення. За час служби він отримав два ордени Богдана Хмельницького, другий з них — за зупинку двох батальйонних тактичних груп російської армії, що мали намір оточити українські війська.

Ірина Голосна під позивним "Командор" пройшла шлях від завідувачки аптеки у Севастополі до операторки дронів у десантно-штурмових військах ЗСУ. У 2014 вона залишила окупований Крим, а з початком повномасштабного вторгнення стала на захист України. У 2014 жінка стала саніструктором у 24-й бригаді імені Короля Данила. З початком повномасштабної війни вона знову повернулася до боротьби: спершу займалася волонтерством, а у 2022 році пройшла навчання в школі аеророзвідки. З літа 2023 року Ірина служить у 82-й десантно-штурмовій бригаді.

Сергій на позивний "Сікач" — військовослужбовець 124 окремої бригади територіальної оборони морської піхоти, який служить від початку повномасштабного вторгнення РФ. Він виконував бойові завдання в окупованому Херсоні, де провів два місяці. Щоб вийти з міста на підконтрольну Україні територію, Сергію довелося змінювати зовнішність.

Бійчиня на позивний "Тет" служить у 6 окремому полку Сил спеціальних операцій "Рейнджер". Вона — астрофізикиня та кандидатка фізико-математичних наук. "Тет" розповіла Суспільне Хмельницький, як застосовує свої наукові знання у роботі із засобами радіоелектронної боротьби та розвідки.

Журналісти Суспільне Одеса провели добу на позиціях разом з артилеристами одеської 28 окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового Походу. Вони побачили побут військових та роботу екіпажу самохідної артилерійської установки "Гвоздика".

Офіцер 36 бригади морської піхоти Микита Петрик проходить реабілітацію після полону, де провів майже три роки. Там чоловік отримав черепно-мозкову травму, зазнавав тортур та схуд майже на 30 кілограмів. Військовий розповів Суспільне Черкаси про пережите у полоні та про свої мрії.

25-річний боєць Микола Кузьмінський з Житомирщини несе військову службу з 18 років. У квітні 2022 року він отримав на фронті важке поранення, після якого йому довелося заново вчитися навіть ходити і говорити. Втім, воїн зміг це зробити і нині служить у Попільнянському відділі Житомирського районного ТЦК та СП.

Гранатометник Андрій Кочергін після поранення служить в роті охорони Волинського обласного центру комплектування та соціальної підтримки. У 2022 році він разом із родиною виїхав з рідного села Відножине на Запоріжжі. Військовий брав участь у наступі Сил оборони у 2023 році, воював біля П'ятихаток та Роботиного, де отримав поранення через удар FPV-дрона.

Топ дня

Вибір редакції