Європейський союз обговорює новий пакет санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну.
Про це в інтерв'ю Суспільному сказала нова голова дипломатії ЄС Кая Каллас.
"Ми обговорюємо новий пакет санкцій, щоб послабити Росію. Я вважаю, що ми повинні використати всі інструменти, які у нас є, щоб допомогти Україні, а також послабити Росію, щоб ця війна закінчилася", — сказала вона.
15-й пакет антиросійських санкцій на пресконференції у Києві анонсував і новий голова Євроради Антоніу Кошта.
"Ми також посилимо тиск на російську економіку і ще більше послабимо здатність Росії вести війну. Ми готуємо 15-й пакет санкцій проти режиму Путіна", — сказав він.
Президент Володимир Зеленський закликав ЄС підтримати санкції проти тіньового танкерного флоту Росії, які вже запровадили деякі окремі країни.
"Триває підготовка нового санкційного пакета від Європейського Союзу. Важливо, щоб пакет був затверджений найближчим часом. Вже є робота країн (у вигляді – ред.) санкцій проти російського тіньового флоту. Це варто підтримувати на рівні всього Європейського Союзу. Ми про це сьогодні говорили. Саме танкерний флот забезпечує Путіну найбільшу частину доходів на війну проти України", – сказав Зеленський.
Президент заявив, що Україна передала європейським партнерам списки компаній, які попри санкції продають свою продукцію до Росії.
Кошта у відповідь заявив, що у ЄС знають про проблеми щодо обходу Росією санкцій, та оскільки вона отримує компоненти і запчастини через треті країни, потрібно об’єднати зусилля всього світу, щоб покласти цьому край.
"Хочу уточнити: європейські компанії не продають компоненти і запчастини до Росії, вона отримує їх через треті країни. Через це ці питання врегульовувати дуже складно, бо потрібні дуже цілеспрямовані дії і об’єднані зусилля всього світу", — сказав президент Євроради.
Він додав, що ЄС у тісній співпраці з українською владою має ідентифікувати ці компоненти і запчастини і співпрацювати з приватними компаніями у третіх країнах, щоб зупинити обхід Росією санкцій.
Що відомо про санкції ЄС проти Росії
У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.
21 червня 2023 року Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.
18 грудня 2023 року Рада Європейського союзу схвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням війни Росії проти України.
23 лютого 2024 року Євросоюз ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Росії.
24 червня Рада Європейського Союзу погодила 14-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти РФ, спрямованих на енергетику, фінанси та торгівлю, і ускладнять обхід вже запроваджених обмежень ЄС.