Батальйон К-2 54 окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи запросив до своїх лав військових, які з різних причин раніше самовільно залишили частину (пішли в СЗЧ).
Про це К-2 написав у своїх соцмережах.
Батальйон запевнив, що боєць у К-2 не стикнеться із доріканнями чи упередженим ставленням. У дописі мовиться, що підрозділ цінує інтелект, силу, витримку та бажання навчатися.
"Війна — це важка ноша, як морально, так і фізично. Коли здають нерви, ми всі можемо приймати поспішні рішення, перебуваючи на межі. Хтось не витримав і здав назад після своїх перших днів боротьби, а хтось просто вигорів морально після років", — написала пресслужба батальйону.
Нещодавно, 4 листопада, із таким самим закликом до бійців у СЗЧ звернулися 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха та 47 окрема механізована бригада. Ці дві бригади так само чекають на військових із СЗЧ у себе на службі.
Відповідальність за СЗЧ та дезертирство в Україні
Зараз, в умовах воєнного стану, за самовільне залишення служби військовослужбовцем, передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Дезертирство карається позбавленням волі від 5 до 12 років.
20 серпня цього року Верховна рада України ухвалила в цілому закон про позбавлення від кримінальної відповідальності військовослужбовців за самовільне залишення військової частини та дезертирство в окремих випадках:
- якщо це трапилося вперше;
- якщо військовий вирішив повернутися до війська на стадії судового розгляду;
- якщо командир частини надав суду письмову згоду на повернення військового до служби.
Раніше директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов заявив агентству "Інтерфакс-Україна", що відомство орієнтоване на те, аби повертати на позиції бійців, які залишили місце служби, а не на збільшення щодо них кримінальних проваджень. Сухачов наголосив, що нині пріоритетними в цьому питанні є профілактичні заходи та роз'яснювальна робота.
Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, посилаючись на статистику Державної судової адміністрації, повідомив агентству, що протягом 2023 року за СЗЧ засудили 1 577 військових. З них 30 — жінок. Він додав, що це найпоширеніший злочин серед військовослужбовців.