Перейти до основного змісту

Зеленський пояснив, чому досі не підписано двосторонній документ між Україною і Угорщиною

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розмовляє з Володимиром Зеленським у штаб-квартирі ЄС у Брюсселі, 27 червня 2024 року. Getty Images/LUDOVIC MARIN

Україна та Угорщина досі не підписали двосторонню угоду про співпрацю, адже на сьогодні немає підтримки з боку Будапешта щодо членства України в НАТО.

Про це розповів президент України Володимир Зеленський 7 листопада на пресконференції за підсумками участі в саміті Європейської політичної спільноти.

"У документі немає на сьогодні підтримки України з боку Угорщини в НАТО. Й оскільки цього немає, цей документ не підписано, на цьому крапка", — прокоментував політик.

Водночас він сказав, що Україна виконала побажання Угорщини щодо нацменшин. Зеленський нагадав, що розмовляв із прем'єр-міністром Віктором Орбаном, коли той приїздив до Києва:

"Ми домовились, що Україна і Угорщина, як-то кажуть, почне з чистого аркуша. Почнемо з початку. І я дійсно дуже зацікавлений, щоб в України і Угорщини були тісні, дружні, продуктивні і проактивні відносини", — наголосив глава держави.

За словами Зеленського, питання України в НАТО порушувалися піж час двосторонніх контактів з Будапештом минулого тижня.

Я вважаю так, якщо ми поважаємо одне одного — дві держави, два суспільства, — у нас не має бути жодних питань. Наприклад, Україна підтримує, що в Європейському Союзі є така прекрасна країна як Угорщина, що ви є в НАТО, що ви пережили тиск Радянського Союзу історично, було багато жертв тощо — і ви сьогодні в НАТО, і слава Богу, ось моє ставлення до вас, І якщо ви мене запитаєте, будь-яке питання про українське відношення до Угорщини, ви отримуєте дуже швидко відповідь", — підкреслив Зеленський.

Водночас в Угорщини є питання і щодо України в ЄС, і щодо України в НАТО, бо це нібито червоні лінії щодо російської реакції. Тому Зеленський підсумував, що двосторонній договір — це про повагу і чи бачать сторони одне одного на рівних.

Нагадаємо, 31 жовтня під час пресконференції на Закарпатті Зеленський розповів, що готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною. Він подякував керівникам територіальних громад та районів Закарпаття за діалог з Будапештом, який може частково блокувати план перемоги.

Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан нещодавно заявив, що не підтримує план перемоги України, й вчергове запропонував сісти за стіл переговорів з Росією. Орбан також заявляв, що його “лякає” план перемоги України, та закликав канцлера Німеччини та президента Франції від імені всього Євросоюзу "якнайшвидше розпочати перемовини з росіянами".

Нагадаємо, першим пунктом плану перемоги України у війні проти РФ є запрошення України в НАТО ще до закінчення війни.

30 жовтня в оновленому звіті Єврокомісії про прогрес країн-кандидатів на вступ до ЄС ішлося, що Україна "виконала всі невиконані кроки", визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року. Серед іншого у звіті позитивно відзначені зусилля України щодо прав нацменшин, на яких наполягала, зокрема, Угорщина.

Топ дня

Вибір редакції