Президент Володимир Зеленський заявив, що наразі готується двосторонній документ між Україною та Угорщиною. Він подякував керівникам територіальних громад та районів Закарпаття за діалог з Будапештом, який може частково блокувати план перемоги
Про це Зеленський говорив 31 жовтня на Закарпатті.
"Сьогодні готується двосторонній документ. Ми дуже хотіли б мати двосторонній документ між Україною і Угорщиною. Там багато речей. Прибрати непорозуміння або якісь виклики сучасності, майбутнього і історичні, і минулого. Щоб не порушувати питання меншин", — розповів президент.
За його словами, частиною двостороннього діалогу та документа є питання безпеки, а саме вступу України в НАТО. Україна просить Угорщину не блокувати запрошення до Північноатлантичного альянсу.
"Тобто не підтримувати, не голосувати за нас, а не блокувати. Сьогодні цей пункт є в наших пропозиціях, ми б дуже хотіли, щоб Угорщина не блокувала навіть пункт такий. Для нас це важливо", — додав президент.
Політик наголосив, що Угорщина — одна з тих країн, хто може частково блокувати план перемоги України. На думку президента, українці пройдуть будь-яку блокаду Угорщини. Але, як зазначив глава держави, хочеться, щоб йшла Україна до перемоги без блокад від сусідів, а навпаки з їх допомогою.
"На сьогодні від вашої роботи і завдяки, в принципі, зв'язкам і діалогу вашому з Угорщиною, країною, з угорцями Угорщини, я думаю, можна зробити серйозний внесок, це геополітичний внесок, це є частина внутрішнього плану щодо сусідства і щодо діалогу близького із сусідами й важливо — результативного. Тому дуже важливий ваш діалог з угорцями", — сказав він громадам Закарпаття. Він також подякував, що область підтримує армію та релокований бізнес.
Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан нещодавно заявив, що не підтримує план перемоги України, й вчергове запропонував сісти за стіл переговорів з Росією. Орбан також заявляв, що його “лякає” план перемоги України, та закликав канцлера Німеччини та президента Франції від імені всього Євросоюзу "якнайшвидше розпочати перемовини з росіянами".
Нагадаємо, першим пунктом плану перемоги України у війні проти РФ є запрошення України в НАТО ще до закінчення війни.
30 жовтня в оновленому звіті Єврокомісії про прогрес країн-кандидатів на вступ до ЄС ішлося, що Україна "виконала всі невиконані кроки", визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року. Серед іншого у звіті позитивно відзначені зусилля України щодо прав нацменшин, на яких наполягала, зокрема, Угорщина.