Перейти до основного змісту

Ляшко розповів, що передбачає законопроєкт про реформу МСЕК

Оновлено
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Суспільне Рівне

Уряд розглядає законопроєкт про реформу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Передбачається, що замість МСЕК в Україні працюватиме команда експертів-лікарів.

Про це в Верховній Раді заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Я повністю поділяю невдоволення застарілою, недружньою до людей і великою мірою корумпованою системою МСЕК. Її пора замінити новою, що буде базуватись на кардинально інших принципах, де в центрі уваги буде людина і її потреба. Ці принципи закладені в законопроєкті, який МОЗ почало готувати ще у 2023 році у тісній співпраці з пацієнтськими організаціями та експертами", — сказав він.

За словами міністра, МОЗ внесло цей законопроєкт на розгляд уряду і у разі схвалення його передадуть до парламенту.

"Людина, яка має певні порушення функціональності, повинна отримати від держави підтримку, яка дозволить їй нормально жити. Закріплена у законопроєкті реформа МСЕК передбачає, як перші ключовий етап втілення цього бачення. Замість окремих 328 МСЕК запрацюють експертні команди лікарів-практиків на базі потужних, багатопрофільних лікарень", — сказав Ляшко.

За його словами такі лікарні краще оснащені, зручніші для пацієнтів, до них легше дістатись і можна зробити необхідні дослідження на місці.

"Пацієнт може проходити оцінювання в тому ж закладі, де вже він лікується і там же, де він проходить подальшу реабілітацію сфері охорони здоров 'я", — сказав міністр.

За словами Ляшка, нова система буде максимально цифровізована — лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потрапляють в єдину інформаційну систему.

"Це означає, що людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок. Цифровізація також запобігатиме корупції та різним зловживанням. Система формуватиме склад команди лікарів за випадковим принципом з врахуванням необхідної спеціалізації", — сказав він.

Міністр пояснив, що таким чином, лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт імені лікарів, які будуть проводити дану оцінку.

"Це виключить можливість попередніх корупційних домовленостей, зокрема й таких, про яких стало відомо останнім часом", — сказав Ляшко.

Вони краще оснащені, вони зручніші для пацієнтів, до них легше дістатись і можна зробити необхідні дослідження як лабораторні та інструментальні прямо на міст. Пацієнт може проходити оцінювання в тому ж закладі, де вже він лікується і там же, де він проходить подальшу реабілітацію сфері охорони здоров 'я.

Як повідомила депутатка від "ЄС" Ірина Геращенко Ляшка заявив, що поділяє занепокоєння і обурення суспільству, і що розроблено новий законопроєкт щодо реформи МСЕК, який вже вивчає уряд.

"Замість окремих 528 МСЕК мають запрацювати комплексні бригади лікарів, в тих закладах, де лікуються і проходять реабілітацію пацієнти", — написала Геращенко.

За словами Ляшка, система має бути повністю автоматизованою і цифровізованою.

Нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк додав, що за словами міністра комплексні зміни щодо МСЕК слід очікувати з 1 січня 2025 року.

"До цього система буде працювати як працювала з певними точковими поліпшеннями", — процитував Железняк Ляшка.

Раніше Кабінет міністрів дозволив МОЗ покласти права та обов'язки Центральної МСЕК на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

29 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення МСЕК. Згідно з ним, учасники комісії та пацієнти можуть проходити МСЕК онлайн, а результати її записуватимуть до електронної системи охорони здоров’я.

Топ дня

Вибір редакції