Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що інтеграція до Європейського союзу залишається пріоритетом зовнішньополітичної стратегії уряду.
Про це він сказав на першому засіданні уряду після парламентських виборів 26 жовтня.
За словами прем'єра, Грузія очікує перезавантаження відносин з ЄС, яке, на його думку, інтенсивно почнеться з початку наступного року
"У нас є дуже важливі зовнішньополітичні пріоритети, і, природно, головним з них є європейська інтеграція. У нас є конкретні зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Наша амбітна мета — виконати понад 90% цих зобов'язань в обох напрямках до 2028 року, що в кінцевому підсумку забезпечить досягнення Грузією своєї кінцевої мети до 2030 року — повної інтеграції нашої країни до ЄС", — сказав Кобахідзе.
За його словами, для цього потрібен розвиток в усіх напрямках, особливо економічне зростання.
"Всі розуміють, що якщо економічні показники не будуть адекватними, ніхто не прийме країну до Євросоюзу. Тому для нас важливий розвиток в усіх напрямках, щоб досягти повної інтеграції Грузії в ЄС до 2030 року, і для цього буде зроблено все можливе", — сказав прем'єр Грузії.
У листопаді 2023 року Єврокомісія рекомендувала надати Грузії кандидатський статус для вступу в ЄС за умови, якщо країна здійснить необхідні реформи.
14 грудня 2023-го Європейська рада надала Грузії статусу країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу.
Проте у 2024 році Грузія ухвалила кілька законів, які "не відповідають загальним нормативним рамкам ЄС", зокрема закону "Про прозорість іноземного впливу", та законопроєкт "Про сімейні цінності та захист неповнолітніх" та поправки до ще 18 законів, що обмежує права ЛГБТ. В ЄС заявили про зупинення процесу інтеграції країни до Євросоюзу.
Що відомо про вибори у Грузії
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемагає на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня.
Як повідомили у Центральній виборчій комісії, станом на ранок 27 жовтня явка склала 58,94%, а після підрахунку голосів з 99,3% виборчих дільниць "Грузинська мрія" набрала 54,086% голосів.
Опозиційний блок "Коаліція за зміни — Гварамія, Мелія, Гірчі, Дроа") отримав 10,9% голосів, "Єдність-Національний рух" – 10,1%, "Сильна Грузія" – 8,7%, "Гахарія за Грузію" — 7,7%.
Крім того, за попередніми даними ЦВК, на 58 виборчих дільницях, відкритих за кордоном, лідирує "Коаліція за зміни" з 31,9%голосів.
За цим політичним об'єднанням йдуть: "Єдність – Національний рух" – 19,8%, "Грузинська мрія" — 15%, "Сильна Грузія" – 14,6%, "Гахарія за Грузію" — 8,7%.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.