Ввечері 21 вересня на Київщині та у столиці спостерігається тимчасове погіршення якості повітря. Причина — горіння торф'яників, пожежі в екосистемах, осінні коливання температур та слабкий вітер.
Про це повідомили у Міндовкілля.
У відомстві зазначили, що наразі в повітрі української столиці та її околиць зафіксовано підвищення концентрації зважених часток (пилу).
Щоб зменшити можливий негативний вплив забруднення повітря на здоров'я, рекомендуємо:
- обмежити перебування на вулиці;
- утриматися від фізичних навантажень на відкритому повітрі;
- щільно зачиняти вікна та двері;
- не провітрювати приміщення, за можливості користуватися системами кондиціонування та очищення повітря;
- проводити регулярне вологе прибирання у житлових приміщеннях;
- збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день;
- у разі наявності захворювань органів дихальної системи, завжди мати при собі необхідні ліки;
- у разі погіршення самопочуття звернутися до лікаря.
У Міндовкілля наголосили, що особливу увагу на ці поради мають звернути люди із захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем.
Там додали, що стан повітря та радіаційний фон можна відстежувати на вебресурсі Міндовкілля "Екозагроза".
Речниця головного управління ДСНС у Київській області Вікторія Рубан у коментарі Суспільному розповіла, що наразі усі загоряння в Київській області (йдеться про Чорнобильську зону, займання торфовища у Феневичах і лісового масиву в Дубечні) ліквідовані.
20 вересня Київ був найпершим у світовому рейтингу міст із найбруднішим повітрям
20 вересня зранку столицю огорнув дим і смог, а якість повітря погіршилася за кількома показниками. Станом на 7:00, фахівці фіксували підвищену концентрацію зважених часток (пилу) в повітрі. Ймовірною причиною його погіршення стали пожежі в екосистемі Київської області, зокрема у Вишгородському районі, повідомили у КМДА.
Київ опинився на першому місці у світовому рейтингу міст із найбруднішим повітрям. Про це свідчать дані ресурсу IQAir. Станом на 9:00 20 вересня в Києві рівень забруднення повітря — нездоровий. Індекс якості повітря становить 173 US AQI.
Як розповіла Суспільному голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, пожежі в екосистемах Київщини, зокрема, у Чорнобильській зоні, а також у Чернігівській областях спричинили задимлення і суттєве погіршення якості повітря.
На вечір 20 вересня якість повітря у Києві поліпшилася через зміну атмосферного тиску та появу вітру.