У Києві якість повітря поліпшилася увечері 20 вересня через зміну атмосферного тиску та появу вітру

У Києві погіршилось повітря через пожежі в області, 20 вересня 2024 р. Суспільне Новини

Якість повітря у Києві поступово нормалізується через зміну атмосферного тиску та появу вітру. В лісах, парках Києва погіршення повітря вже не перевищує показники, адже це системна територія, де немає доступу основного джерела забруднення, як автомобільного транспорту.

Про це в ефірі Українського радіо розповів начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан.

На сьогодні було зафіксовано погіршення якості повітря за кількома показниками: діоксидом, пилом, продуктами горіння, які вказують на джерело забруднення атмосферного повітря — горіння торф'яників, лісів у Вишгородському районі.

"Це типова ситуація для Києва з 2015 року. Реєструється пікове зростання продуктів горіння в повітрі в Києві через горіння торф'яників. Так було 3 вересня 2015 року, коли закривали в місті школи та садочки", — розповів посадовець.

За його словами, в основній групі ризику залишаються діти, вагітні, літні люди та люди з хронічними захворюваннями легень. Необхідно перебувати вдома, в спекотні години не виходити на вулицю.

Олег Рубан також прогнозує, що в кінці вересня на початку жовтня вже буде зниження навантаження на атмосферне повітря. Але вже сьогодні через зміну атмосферного тиску та появу вітру повітря буде змінено ввечері.

"Заміри проводяться службами КМДА — екологічною службою та підрозділом МОЗ. В лісах, парках Києва погіршення повітря не перевищує показники, адже це системна територія, де немає доступу основного джерела забруднення, як автомобільного транспорту", — запевняє начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Однак, Рубан додає, що це прогнозована ситуація з 2015 року і її потрібно вирішувати на державному рівні.

У ефірі телемарафону "Єдині новини" міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук також розповіла, що на правому березі столиці ситуація з якістю повітря уже краща, на лівому березі спостерігається незначне перевищення норми забруднення.

За її словами, окрім пожеж на торфовищах, на появу задимлення впливають відсутність вітру і сезонні перепади температур. Пожежі на торфовищах – це сезонне явище, особливо в останні роки, коли восени випадає менша кількість опадів. Крім того, деякі українці попри заборону продовжують спалювати суху траву.

“Це справа ситуативна. Те, що відбулося сьогодні, може ще спостерігатися залежно від погодних умов, але ситуація нормалізується. Щойно стало трішки тепліше, більше вітру, і ми бачимо, що задимлення в столиці вже практично немає", — сказала посадовиця.

Як ми повідомляли, 20 вересня зранку столицю огорнув дим і смог, а якість повітря погіршилася за кількома показниками. Станом на 7:00, фахівці фіксували підвищену концентрацію зважених часток (пилу) в повітрі. Ймовірною причиною його погіршення стали пожежі в екосистемі Київської області, зокрема у Вишгородському районі, повідомили у КМДА.

Київ опинився на першому місці у світовому рейтингу міст із найбруднішим повітрям. Про це свідчать дані ресурсу IQAir. Станом на 9:00 20 вересня в Києві рівень забруднення повітря — нездоровий. Індекс якості повітря становить 173 US AQI.

Як розповіла Суспільному голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, пожежі в екосистемах Київщини, зокрема, у Чорнобильській зоні, а також у Чернігівській областях спричинили задимлення і суттєве погіршення якості повітря.