Норвезька рада у справах біженців (NRC) за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) заснувала в Україні Національний інститут житла.
Про це повідомили у Мінреінтеграції.
Зазначається, що установа підтримуватиме зусилля українського уряду та його партнерів щодо збільшення кількості доступного житла для внутрішньо переміщених осіб та людей, будинки яких були пошкоджені чи зруйновані внаслідок повномасштабної війни.
"Крім того, Інститут слугуватиме дослідницьким, аналітичним та інноваційним хабом. Зокрема, проводитиме загальнонаціональні опитування, збиратиме дані про наявний житловий фонд, включно із соціальним та іншим доступним житлом, особливо у регіонах, які постраждали найбільше", — додали у відомстві.
Також вказується, що ця інформація буде зібрана на спеціальній онлайн-платформі й сприятиме пошуку житлових рішень національними, місцевими та міжнародними партнерами.
Також Національний інститут житла діятиме як дорадчий орган при уряді України. Він вивчатиме чинне житлове законодавство, надаватиме консультаційну підтримку щодо реформ і долучатиметься до розроблення відповідних програм.
Раніше у Мінреінтеграції повідомляли, що Кабмін дозволив іноземним компаніям та організаціям, які діють в Україні через відокремлені підрозділи та постійні представництва, отримувати дозволи на будівельну діяльність.
Що відомо про програму "єВідновлення"
23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.
З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.
Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.
Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS".
10 травня 2023 року Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.
12 травня 2023 року уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.
Станом на 11 травня 2024 року понад 57 тисяч українців отримали кошти від держави у межах програми "єВідновлення".