На острові Пуерто-Рико в Сполучених Штатах Америки (США), морські біологи встановили тисячі коралів, надруковані на 3D-принтері, щоб відновити морську екосистему, яка постраждала після ураганів Ірма та МаріяРуйнівний ураган 5 категорії, який спустошив північно-східну частину Карибського басейну у вересні 2017 року, зокрема Домініку, Сент-Круа та Пуерто-Рико. Це вважається найгіршим стихійним лихом в історії, яке вплинуло на острови. у 2017 році.
Про це повідомляє El Pais.
Зазначається, що урагани, які накрили у 2017 році Кариби, знищили коралові рифи. Вчені з Товариства морського середовища за допомогою 3D-принтерів вирішили відтворити коралове середовище на території Сполучених Штатів, яке існувало до руйнування.
Біологи встановлюють тисячі штучних коралів, зокрема вже встановили 10 тисяч навколо Кулебри, острова в архіпелазі.
За словами головного дослідника проєкту Самуеля Сулеймана Рамоса, природнім коралам для того, щоб вирости та стати природнім середовищем для морських мешканців необхідно до року часу, у той час, як штучне відновлення рифу є швидшим.
На 3D-принтері вчені використовують рожевий, помаранчевий та неоново-зелений кольори, також прикрасити риф вдалося синім, жовтим та яскраво-білим кольорами, які зазвичай не зустрічаються на природному рифі. Надруковані корали не перевищують 60 сантиметрів.
Штучні корали яскравих кольорів допомогли збільшити біорізноманіття рифу, вони зацікавили риб і збільшили їхню кількість удвічі.
До урагану учені виростили і пересадили на рифи 75 тисяч коралів. Та їх було знищено сильними течіями під час урагану. Тоді залишилося лише 200 коралів — з 18 коралових ферм і розплідників жоден не вижив.
Як виникла ідея створення штучних коралів
Урагани — не єдине, що мало негативний вплив на коралові рифи. Ще до 2017 року корали потерпали від глобального потепління та човнів і гідроциклів. Крім цього погіршували утови морського середовища і забудова узбережжя та приватизація пляжів.
Тому студентка Меркадо Моліна запропонувала відновити рифи Пуерто-Рико за допомогою 3D-принтерів у своїй дисертаційній роботі. За цю ідею вона отримала нагороду від Асоціації морських лабораторій Карибського басейну в Мексиці у 2017 році, за кілька місяців до урагану "Марія" у 2017 році. Через два роки Меркадо Моліна отримала грант від американської агенції для початку проєкту, після того, як подала пропозицію з попередніми результатами до Національного фонду рибних ресурсів і дикої природи. Про те на запуск проєкту вплинула пандемія Covid-19.
У 2021 році команда розпочала реалізацію проєкту на узбережжі Кулебри. Після чого, приватні компанії також захотіли долучитися до співпраці фінансово, робочою силою, принтерами. До ініціативи долучилося зокрема Американське агентство з дослідження космосу та аеронавтики (NASA).
За три роки Національний фонд риби та дикої природи виділив на проєкт 1,6 мільйона доларів.
Коралові рифи вразливі до забруднення, підвищення температури моря та зміни хімічного складу. Зокрема, найбільша екосистема коралових рифів у Великому Бар'єрному рифі в Австралії втратила понад половину своїх коралів з 1995 року через викликане зміною клімату потепління моря. Через підвищення кислотності води та температури води, усі коралові рифи Світового океану можуть зникнути до 2100 року.