Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко помилував ще 37 людей, яких було засуджено за "злочини екстремістської спрямованості".
Про це повідомили у пресслужбі білоруського президента, посилаючись на указ, який Лукашенко підписав 16 вересня.
Вказується, що серед цих людей – шість жінок, а низка помилуваних мають хронічні захворювання, є інвалідами та пенсіонерами.
"Всі вони розкаялися та просили дати їм можливість повернутися на свободу, вести законослухняний спосіб життя. Клопотання засуджених додатково вивчалися Комісією, яку очолює генеральний прокурор Андрій Швед", — уточнили в пресслужбі Лукашенка.
Кого Лукашенко ще помилував із політв'язнів
4 липня стало відомо, що Лукашенко підписав закон про амністію. Документ не передбачав полегшення для людей, причетних до "екстремістської та терористичної діяльності", але тоді 10 політичних в'язнів все ж таки звільнили з місць неволі. Серед них було троє жінок і семеро чоловіків. Тоді у правозахисному центрі "Вясна" зазначали, що частина цих людей вийшла на свободу не за амністією, а як помилувані.
30 липня Лукашенко помилував громадянина Німеччини Ріко Крігера, якого у червні цього року засудили до страти за 6 статтями, серед яких агентурна діяльність і тероризм. Крігер був серед політв'язнів, яких обміняли країни Заходу та Росія 1 серпня.
16 серпня Лукашенко підписав указ — теж про помилування 30 людей, засуджених за “злочини протестного спрямування”. Тоді в коментарі російському виданню "Важные истории", соратник Світлани Тихановської Франак Вячорка розповів, що частину цих політв'язнів вже звільнили у липні та серпні, а указ Лукашенка "формалізував" цей процес.
4 вересня Лукашенко помилував ще 30 ув'язнених які були засуджені "за злочини протестної спрямованості".