У Білорусі зараз немає російських військ, які могли б становити загрозу для України — речник ДПСУ

Волинський прикордонний загін. Західне управління Держприкордонслужби

Речник державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко сказав, що на сьогодні на території Білорусі зараз немає російських підрозділів, які могли б становити загрозу Україні. Також ДПСУ не фіксує переміщення техніки чи особового складу білоруських військ у прикордонні з Україною.

Про це Демченко розповів в ефірі телемарафону.

За словами представника ДПСУ, на території Білорусі зараз немає російських підрозділів, які могли б становити загрозу Україні. Ще минулого року під виглядом навчань, підготовки Росія тримала там свої підрозділи у 10-12 тисяч особового складу, але поступово їх виводила, а в межах ротації нових не завела.

Та кількість російських військових, яка ще, можливо, залишається на території Білорусі, — це переважно логістичні підрозділи, вони не є небезпечними Україні, додав Демченко. Розвідники ГУР стежать, чи не планує РФ перекинути туди більше військовослужбовців.

Тим часом Білорусь зараз проводить навчання на напрямках кордону з країнами Європейського Союзу — з Литвою та Польщею. Цьому не варто дивуватися, зазначив речник прикордонників України:

"Білорусь постійно на різних напрямках проводить щось подібне, щоб нагнітати ситуацію, показувати, що вони є сильною, здатна протистояти загрозам, хоча ніхто Білорусі не загрожує", — підкреслив посадовець.

Поряд з кордоном України ДПСУ не фіксує пожвавлення ні переміщення техніки, ні особового складу різних білоруських підрозділів.

"Ми маємо бути готові до будь-яких ситуацій. Якщо Росія все-таки дотисне Білорусь, щоб та більш масштабно долучилася до війни проти України, то не можна виключати створення провокацій на кордоні, створення якихось інших ситуацій. Маємо мати сильні оборонні позиції зі свого боку, укріплювати фортифікації", — водночас наголосив Демченко.

Імовірне посилення білоруських військ на кордоні з Україною

Як інформувало 10 серпня білоруське державне агентство "БелТА", невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко дав вказівки на посилення угруповання військ на Гомельському і Мозирському тактичних напрямках, які межують із Київською та Чернігівською областями.

11 серпня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило фото і відео відправки військової техніки на кордон з Україною. 12 серпня речник Держприкордонслужби Андрій Демченко сказав в ефірі Суспільного, що наразі українські прикордонники не фіксують перекидання білоруських сил на кордон.

25 серпня МЗС України з посиланням на дані розвідки повідомило, що Білорусь стягнула до кордону з Україною свою армію та "вагнерівців" і проводить навчання у безпосередній близькості до Чорнобильської АЕС, а це створює загрози національній безпеці України та світовій безпеці загалом. У МЗС закликали Білорусь відвести війська від кордону "на відстань, що перевищує дальність ураження наявних у РБ систем вогню".

Раніше невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його "змусили" перекинути до кордону з Україною майже "третину" своєї армії, оскільки Київ нібито розмістив біля кордону понад 120 тисяч військовослужбовців. За його словами, це сталося наприкінці червня – на початку липня, коли велася підготовка до параду у Мінську до Дня незалежності РБ.