У понеділок, 16 вересня, прем'єр-міністри Великої Британії та Італії Кір Стармер і Джорджія Мелоні обговорять використання Україною ракет Storm Shadow по території РФ.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.
Очікується, що голови урядів обговорюватимуть пропозицію України щодо використання британських крилатих ракет великої дальності Storm Shadow на території Росії. Стармер і Мелоні також обговорять гібридні загрози, які представляє РФ для Європи, і знову підтвердять підтримку відбудови України.
Крім того, прем'єри обговорять плани боротьби з міграцією, а також зусилля щодо подальшого зміцнення зв'язків між двома країнами.
Візит Стармера до Риму відбувся через кілька днів після його зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Вони обговорювали, чи дозволити Україні завдавати далекобійних ударів по Росії ракетами Storm Shadow, керованими навігаційними даними США, хоча Байден досі опирався такому кроку через побоювання, що це може спричинити ескалацію війни.
За словами обізнаних джерел, днями британська влада проведе переговори щодо цього плану з французькими та німецькими колегами.
Раніше в неділю, глава МЗС Британії Девід Ламмі заявив, що переговори зі США та іншими союзниками з цієї пропозиції продовжуються, додавши, що цього місяця в ООН відбудуться подальші обговорення між союзниками та президентом Володимиром Зеленським.
"Важливо щоб як союзники, які підтримують Україну, ми мали спільну стратегію для перемоги в майбутньому", — сказав Ламмі в інтерв'ю ВВС.
Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю
Лідери низки країн дозволяють бити озброєнням, яке вони передали на потреби ЗСУ, по території Росії: це Нідерланди, Латвія, Канада, Норвегія, Німеччина, Данія тощо. Італія — проти.
Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель вважає, що зброя, надана західними партнерами Україні, має використовуватися в повному обсязі, зокрема і для ударів углиб Росії.
Наприкінці літа Україна передала Штатам список цілей у Росії, по яких планує завдавати ударів, намагаючись підштовхнути Білий дім зняти обмеження на використання зброї.
Президент України Володимир Зеленський, приймаючи 11 вересня 2024 року в Києві держсекретаря США Ентоні Блінкена, переконував зняти обмеження на удари. Блінкен пообіцяв, що передасть президенту Штатів Джо Байдену меседж України.