Reuters: Україна надала союзникам список цілей для далекобійних ракет на території РФ

ЗМІ
Президент України Володимир Зеленський спілкується з представниками ЗМІ на фоні винищувача F-16 після святкування Дня Повітряних сил Збройних сил України, 4 серпня 2024 року. REUTERS/Valentyn Ogirenko

Україна надала США та Великій Британії список цілей на території Росії, за якими хотіла б завдавати ударів далекобійними ракетами.

Про це пише Reuters з посиланням на європейські дипломатичні джерела.

За даними співрозмовників агентства, серед цілей, які українські військові хочуть уразити: командні центри, склади палива та зброї, а також місця зосередження живої сили армії РФ.

Українські військові спочатку хотіли використовувати поставлені США далекобійні ракети ATACMS для ударів по російських аеродромах, каже одне із джерел Reuters. Однак у Пентагоні вказали, що 90% літаків, які Росія використовує для скидання авіабомб, що коригуються, знаходяться на аеродромах, розташованих більш ніж за 300 кілометрів, а це за межами досяжності ракет ATACMS.

Деякі чиновники США вважають, що використання далекобійних ракет не зможе значно змінити перебіг війни і зазначають, що ATACMS дорогі, а їхня кількість в України обмежена.

Крім ATACMS, українські військові хотіли б використовувати британські ракети Storm Shadow та практично ідентичні їм французькі SCALP. І якщо британській владі потрібно вимагати схвалення США на використання таких ракет, то Франції такий дозвіл не потрібен, сказало французьке джерело Reuters.

Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю

Лідери низки країн дозволяють бити озброєнням, яке вони передали на потреби ЗСУ, по території Росії: це Нідерланди, Латвія, Канада, Норвегія, Німеччина, Данія тощо. Італія — проти.

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель вважає, що зброя, надана західними партнерами Україні, має використовуватися в повному обсязі, зокрема і для ударів углиб Росії.

Наприкінці літа Україна передала Штатам список цілей у Росії, по яких планує завдавати ударів, намагаючись підштовхнути Білий дім зняти обмеження на використання зброї.

Президент України Володимир Зеленський, приймаючи 11 вересня 2024 року в Києві держсекретаря США Ентоні Блінкена, переконував зняти обмеження на удари. Блінкен пообіцяв, що передасть президенту Штатів Джо Байдену меседж України.