12 вересня — 932 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.
Головне на цей час:
- Армія РФ вдарила по цивільному вантажному судну в Чорному морі, повідомив президент України.
- Російська армія почала контрнаступальні дії в Курській області.
- Три громадянина України, штатних працівників МКЧХ, загинули через обстріл села Веролюбівка на Донеччині.
- Російська армія завдала ударів по Конотопу на Сумщині. Поранені 13 людей, пошкоджені будинки, лікарня та навчальний заклад.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про допомогу Україні в розмірі понад 700 мільйонів доларів.
- Уряд Великої Британії анонсував новий пакет фінансової допомоги Україні на суму приблизно 780 мільйонів доларів.
- Хорватія надасть Україні 11-й пакет військової допомоги.
На цьому Суспільне завершує текстовий онлайн подій 932 дня війни. Нову хроніку 13 вересня – читайте тут.
Глава ООН відкинув будь-які зміни кордонів України
Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутерріш рішуче відкинув будь-які зміни кордонів України, відповідаючи на запитання про можливе завершення війни з Росією шляхом переговорів.
Про це глава ООН заявив в інтерв’ю партнеру Euractiv EFE перед щорічним тижнем високого рівня Генеральної Асамблеї ООН, який відкривається 24 вересня в Нью-Йорку.
"Якщо ми відмовимося від принципу територіальної цілісності, світ скотиться в хаос", – попередив Гутерріш.
Він вказав на Європу, де численні етнічні меншини можуть спровокувати подібні конфлікти, нагадавши про іредентизм, який підживлював попередні війни на континенті, зокрема на Балканах.
Також в інтерв'ю, глава ООН захистив роботу Ради Безпеки на тлі розмов про її неефективність. Гутерріш сказав, що "несправедливо" судити про інституцію через параліч Ради Безпеки, яка за два роки не змогла вплинути на війни в Україні чи Газі через геополітичні розбіжності, які призвели до її "паралічу".
МЗС України оголосило демарш Монголії через візит Путіна
Міністерство закордонних справ України оголосило демарш монгольській стороні. Це зробили, бо Монголія прийняла лідера Кремля Володимира Путіна, але як країна, де ратифікований Римський статут, не заарештувала його.
Відомство заявило про демарш під час зустрічі з гендиректоркою департаменту Європи та Африки МЗС Монголії Ганхуурай Баттунгалаг, яка приїхала до Києва з Улан-Батора, коли її викликала українська сторона.
"До монгольської сторони доведено глибоке розчарування України відмовою Монголії як країною-підписанткою Римського статуту виконати виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт Путіна під час його перебування на території країни", — ідеться в заяві українського дипломатичного відомства.
В МЗС додали, що такі дії Монголії врахують у подальшому розвитку відносин з країною. Водночас Україна сподівається, що Монголія "зробить дієві кроки для відновлення конструктивного характеру традиційно дружніх українсько-монгольських відносин".
"Кремль може спробувати ліквідувати український виступ до зими 2024-25 років", — аналітик ISW
Про це в коментарі Суспільному розповів керівник групи з питань Росії та геопросторової розвідки в американському Інституті вивчення війни (ISW) Джордж Баррос.
За даними Барроса, Росія почала контратаки в Курському регіоні 11 вересня. Це триває вже один день.
Це не є зміною російської тактики; ми продовжуємо спостерігати, як російські війська діють невеликими групами розміром з роту. Розмір, масштаби і перспективи російської контратаки незрозумілі. Кремль може спробувати ліквідувати український наступ до зими 2024-25 років", — зазначає аналітик.
Міністерство оборони Росії вдень 12 вересня заявило, що звільнило 10 населених пунктів Курської області з-під контролю ЗСУ. Це Опанасівка, Бяхове, Вишнівка, Вікторівка, Внєзапне, Гордіївка, Краснооктябрське, Обухівка, Снагость і 10-й Октябрь.
Джордж Баррос сказав про це Суспільному, що ISW не може підтвердити російські заяви про звільнення 10 населених пунктів.
Українські хакети атакували сервер, пов'язаний з ФСБ: викрадено 1,5 мільйона цифрових підписів
Українські хакери здійснили кібератаку на сервери федерального посвідчувального центру (УЦ) з видачі цифрових електронних підписів (ЕП), в результаті чого процес видачі ЕП було зупинено. Про це повідомляє Інформаційний спротив.
Зазначається, що жертвою хакерів стали сервери УЦ "Основание", центри якого представлені у понад 60 регіонах Росії. Хакерам вдалося викрасти 1,5 мільйона електронних цифрових підписів користувачів.
Українські хакери планують продати дані користувачів сервера, а кошти направити на підтримку Збройних сил України (ЗСУ). Своєю чергою, російська компанія намагається виправдовуватись, нібито цифрові ключі не були скомпрометовані.
"Експерти заявляють, що цифрові підписи і інші персональні дані клієнтів, дійсно, могли опинитися в руках BO Team (українських хакерів — ред.), також користувачі можуть мати труднощі з верифікацією через ЕП на сторонніх ресурсах до усунення наслідків кібератаки", — зазначається у повідомленні.
Путін відреагував на можливі удари далекобійною зброєю вглиб РФ
Очільник Кремля Володимир Путін відреагував на можливі удари України далекобійною зброєю західних країн вглиб Росії, заявивши, що це буде розцінено, як безпосередню участь країн НАТО у війні.
Про це повідомляє російська служба BBC.
Путін заявив, що для використання далекобійних ракет Україні потрібні нібито "дані західних розвідувальних супутників та польотні завдання", які, на думку очільника Кремля, можуть вносити "лише військові країн НАТО".
"Якщо це рішення (дозвіл на удари по далекобійних цілях РФ — ред.) буде схвалено — це означатиме пряму участь країн НАТО (Сполучених Штатів Америки та країн Європи) у війні в Україні. Це означатиме, що країни НАТО воюють з Росією", — заявив Володимир Путін.
Також він додав, що Росія буде ухвалювати відповідні рішення, "виходячи із загроз".
Росія оголосила в розшук 7 журналістів, які робили репортажі з Курської області
Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук сімох журналістів, які знімали ситуацію в Курській області РФ під час операції Збройних сил України. Троє — це українські кореспондентки, решта — іноземні медійники.
Про це написало російське державне агентство "РИА Новости" та опозиційне видання "Медиазона".
У розшуку РФ:
- Наталя Нагорна, ведуча "1+1";
- Діана Буцко, журналістка hromadske;
- Леся Боровик, кореспондентка "Ми Україна";
- Нік Пейтон Волш, кореспондент CNN;
- Стефані Баттістіні та Симон Трайні, журналісти суспільного мовника Італії RAI (Radiotelevisione italiana);
- Ніколас Сімон Коноллі, співробітник німецького видання Deutsche Welle.
Проти усіх сімох медійників відкрили справу про незаконний перетин кордону.
Генпрокурор Костін: Офіційно задокументовано 315 випадків сексуального насильства в умовах конфлікту
Генеральний прокурор Андрій Костін у Києві провів зустріч зі спецпредставницею Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів Прамілою Паттен.
Він повідомив, що станом на сьогодні офіційно задокументовано 315 випадків сексуального насильства в умовах конфлікту та встановлено 49 осіб, причетних до цих злочинів.
"Ми високо цінуємо внесок команди Офісу спецпредставниці Паттен, а також усіх спеціалізованих проєктів ООН в розбудову комплексної системи підтримки тих, хто пережив воєнні злочини РФ. Щиро вдячний за організацію навчання та надання стратегічних консультацій, які посилюють інституційну спроможність Офісу Генпрокурора документувати та розслідувати злочини СНПК", – зазначив Андрій Костін.
Українські пілоти почали навчання на F-16 в Румунії
Група українських пілотів нині проходить навчання на винищувачах F-16 в Румунії. Також незабаром Україна отримає додаткову систему протиповітряної оборони (ППО).
Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.
Він заявив, що обговорив посилення захисту українського неба від російських ракет і дронів в телефонній розмові з міністром оборони Румунії Анджелом Тилваром,
“F-16 в українському небі теж стане більше: група наших пілотів вже проходить підготовку в Румунії”, – написав Умєров.
За словами Умєрова, незабаром Україна отримає від румунських партнерів нову систему протиповітряної оборони Patriot. Також міністр додав, що планує відвідати Румунію.
Російська армія атакувала Антонівку на Херсонщині. Поранені двоє людей
Війська РФ атакували Антонівку на Херсонщині. Травмовані чоловік та жінка.
Про це у Telegram 12 вересня повідомив керівник МВА Роман Мрочко.
У дописі йдеться, що поранених шпиталізували з вибуховими травмами та множинними уламковими пораненнями. Лікарі надають їм медичну допомогу.
Зеленський провів зустріч з прокурором Міжнародного кримінального суду
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду (МКС) Карімом Ханом.
"Дякую вам за все, що робите для нас, за вашу підтримку, дякую за ваше рішення взяти участь у конференції «Об'єднані заради справедливості». Для нас важливий кожен із цих сигналів і дуже важливо, щоб світ нас чув", – сказав Володимир Зеленський.
Глава держави також нагадав, що Україна ратифікувала Римський статут, і наголосив, що вкрай важливо не допустити ігнорування рішень суду щодо ордерів на арешт російських воєнних злочинців.
Російські війська 12 вересня обстріляли Курахове на Донеччині — поранена людина
Про це Суспільне Донбас телефоном розповіла речниця прокуратури Донеччини Анастасія Мєдвєдєва.
"70-річній жінці надали медичну допомогу. Тип озброєння встановлюють", — уточнила Анастасія Мєдвєдєва.
Речниця обласної прокуратури зазначила, що правоохоронці розпочали досудове розслідування за ч. 1 ст. 438 КК України, а саме порушення законів та звичаїв війни.
МЗС Ірану заявило європейським послам, що Іран не постачачав РФ балістичні ракети
Міністерство закордонних справ Ірану 12 вересня викликало послів Великої Британії, Франції, Нідерландів та Німеччини через “неконструктивні заяви” цих європейських країн щодо передачі Іраном балістичних ракет Росії.
Про це повідомляє офіційне агентство новин Ірану IRNA.
"Міністерство окремо викликало європейських дипломатів у четвер через заяви їхніх урядів про передачу іранських балістичних ракет Росії для використання у війні в Україні та подальших санкцій проти Ісламської Республіки", — йдеться у повідомленні.
Як пише агенція, генеральний директор з питань Західної Європи МЗС Ірану Маджид Нілі назвав ворожою "санкційну політику Заходу проти іранського народу" і заперечив поставки ракет до РФ.
“Як наголошувалося раніше, будь-яке твердження про те, що Ісламська Республіка Іран продала Росії балістичні ракети, є абсолютно необґрунтованим і хибним”, — заявив представник МЗС Ірану.
Майже 90 тисяч рапортів подали через застосунок "Армія+" за місяць його роботи
До військового застосунку "Армія+" за місяць його запровадження приєдналися 200 тисяч військових Збройних сил України і понад 600 військових частин. У додатку створили вже 89 951 рапорт. Про це повідомляє Міністерство оборони України.
За даними Міноборони, популярними електронними рапортами в "Армії+" є такі:
- на відпустку — 41 876 рапортів (46,6% від загальної кількості поданих рапортів);
- на оздоровлення — 15 661 (17,4%);
- матеріальна допомога — 8853 (9,8%);
- відпустка за сімейними обставинами — 7737 (8,6%);
- направлення на військово-лікарську комісію — 3752 (4,2%).
Рапорти з інших питань подали 12 072 рази, що становить 13,4% від загальної кількості, яка вже за місяць роботи застосунку сягнула 89 951 документа, поданого в електронному вигляді.
Росіяни вдарили по Харкову ФАБ-250
Про це повідомив мер міста Ігор Терехов.
"Удари по Харкову були здійснені ФАБ-250. Пошкоджено більше 15 приватних будинків. Чотири людини звернулися до лікарів з гострою реакцією на стрес".
Випадки страт бійців ЗСУ почастішали, але заборона дзвінків полоненим РФ з цим не пов'язана — Лубінець
Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець спростував, що заборона телефонних дзвінків для російських військовополонених якось пов'язана з тим, що армійці РФ стали частіше страчувати українських військових. Але розстрілів, за його словами, справді стало більше.
Про це Лубінець розповів в коментарі кореспондентці Суспільного.
Причиною скасування дзвінків не є частіші страти українських військових, які на полі бою здаються в полон, каже омбудсмен: "Одразу вам скажу, насправді я такого не казав, це деякі журналісти доміркували мої слова".
За його словами, Україна чітко дотримується Женевської конвенції, і в ній взагалі не передбачено такого права, як телефонні дзвінки. За правилами передбачені листування.
Російська сторона виходить із запитами щодо своїх військовополонених, але жодного разу в Росії не порушували питання щодо телефонних дзвінків, додав уповноважений.
"Ми як країна, яка проявляє постійні гуманні прояви стосовно будь-кого, насамперед вимагаємо, щоб те, що зараз зроблено для захисту прав російських військовополонених, було рівно стільки ж зроблено для українських військовополонених", — розповів Лубінець.
Наприклад, як розповів посадовець, створені спеціальні табори для військовополонених, має бути забезпечено право на листування, на отримання медичної допомоги, на доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), також на доступ до українських військовополонених представників інших міжнародних організацій.
Водночас омбудсмен визнав, що почастішали випадки страт російськими військовими українських бійців, коли ті здалися в полон.
"Вони [російська армія], на жаль, все ганебніше і ганебніше відносяться до українських військовополонених. (...) Я не готовий коментувати, з чим це пов'язано. Я думаю, що росіяни десь на якомусь рівні, напевно, прийняли рішення щодо такої своєї поведінки", — сказав він.
Лубінець додав, що Україна постійно порушує це питання і перед МКЧХ, і перед всіма посередниками, які можуть вплинути на Російську Федерацію.
13 вересня відключень світла в Україні не прогнозується
Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго".
В Дніпропетровській ОДА викрили корупційну схему на 286 млн грн
НАБУ і САП викрили масштабну оборудку у дорожній сфері, у результаті якої під час повномасштабного вторгнення РФ державному бюджету заподіяно понад 286 млн грн збитків.
Про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України правоохоронці повідомили:
- ексголові Дніпропетровської ОДА;
- ексзаступнику голови Дніпропетровської ОДА;
- екскерівнику департаменту Дніпропетровської ОДА;
- ексначальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА;
- керівнику суб’єкта господарської діяльності.
Як повідомили в НАБУ, підозрювані замінили у відповідних документах відомості щодо потреби у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування.
Витрати на таке обслуговування штучно та безпідставно збільшили до 1,5 млрд гривень. На цю суму уклали договори на виконання відповідних робіт з компанією, пов’язаною із головою Дніпропетровської ОДА, яка завищила вартість матеріалів на суму понад 286 млн грн.
Частину цих коштів надалі вивели на рахунки інших компаній, пов’язаних з топпосадовцем та його заступником.
Ми повинні зняти обмеження на використання зброї великої дальності для України – голова МЗС Польщі
Про це міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив на пресконференції за підсумками перемовин із державним секретарем США Ентоні Блінкеном, що перебуває 12 вересня у Варшаві з офіційним візитом.
Далі – пряма мова Сікорського:
"Дехто думає, що гібридна війна ведеться переважно в інформаційній сфері або в кіберпросторі. Але я хотів би, щоб ви зосередилися на тому, що гібридна війна має свої кінетичні елементи. Як я вже говорив, політичний простір регулярно порушується російськими безпілотниками і ракетами. Минулого року російська крилата ракета пролетіла через дві третини Польщі і впала за десять кілометрів від мого будинку. Рано чи пізно люди постраждають. Питання російських ракет і безпілотників, які перетинають територію НАТО, нікуди не дінеться. Ці ракети і безпілотники Росія запускає сотнями. Над значною частиною з них вони втрачають контроль. У нас щойно був випадок, коли безпілотник приземлився в Латвії. У нас були інциденти з Румунією, і є повідомлення про те, що білоруси збивають безпілотники перед тим, як вони перетинають територію НАТО. І пам'ятайте, що на території України є атомні електростанції. Якщо росіяни втратять контроль над однією з ракет, і одна з цих електростанцій буде пошкоджена, ви всі будете питати нас, чому ми нічого не зробили з цим раніше. Вся Європа може мати проблеми. Тому я вважаю, що ми повинні щось з цим зробити. Заздалегідь".
Голова МЗС Польщі додав, що країни НАТО, на його думку, повинні продовжувати надавати (Україні-ред.) передові системи протиповітряної оборони, а також зняти обмеження на використання зброї великої дальності.
Карта України без Криму у шкільному підручнику: Міносвіти посилить перевірку посібників для навчання
Інституцію, яка займається створенням українських підручників, ліквідують. З 2 вересня функції експертизи підручників передані іншій інституції. Вона формується на інших принципах: підбір експертів і робота експертних рад. Це робиться для того, щоб у подальшому не допускати інцидентів, як, зокрема, сталося напередодні з картою України без Криму у підручнику української мови для 7-го класу.
Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий 12 вересня у коментарі Суспільне Крим на Саміті леді і джентльменів, ініційований командою першої леді України.
"Ми розділяємо функцію закупівлі підручників і функцію експертизи підручників. І ми вводимо кількарівневий підхід до експертизи підручників, у тому числі до їхніх приймань", — заявив він.
За підручник з української мови за 7 клас з картою України без Криму заплатить видавництво, яке це допустило.
"Для цього видавництва це буде доволі дорога помилка. Бо їм доведеться заплатити другий раз за весь наклад. І вони вже на це погодились. Вони видають повторно підручник без цієї помилки. Той підручник — ми вилучаємо зі шкіл, обмінюємо на новий. Це урок для багатьох видавництв, щоб вони уважніше до цього ставились. Але і ми зі свого боку будемо проводити контроль сигнальних примірників. Яким чином? Через апробацію підручників вчителями", — зазначив Лісовий.
За його даними, для того, щоб забезпечити усіх школярів підручниками, необхідно загалом близько 9 млрд гривень. Загальну потребу поетапно закривають щороку.
Міністр також зауважив, що подібні інциденти трапляються доволі часто — у кожному накладі щороку мають такі випадки. Це питання контролю якості підручників.
"Мене це звичайно засмучує. Але ще більше засмучує та якість самого змісту підручників, які ми маємо. Цим не задоволені вчителі дуже часто. Є хороші підручники, але їх можна на пальцях однієї руки перерахувати, які дійсно є такого дуже високого рівня", — зазначив міністр.
Через атаки РФ в Україні вже загинули 575 дітей, 1600 поранені — Костін
За час повномасштабної війни в Україні загинули 575 дітей, ще 1600 — зазнали поранень. З депортації чи тимчасово окупованих територій повернули 931 дитину.
Такі дані озвучили генеральний прокурор України Андрій Костін та уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Вони розповідали про це 12 вересня на Четвертому саміті перших леді та джентльменів у Києві, передає кореспондентка Суспільного. Темою саміту була безпека та освіта дітей і молоді в час війни.
Зокрема, Костін назвав такі цифри:
- 575 дітей вбито внаслідок бойових дій;
- 1600 дітей поранено;
- 3,5 тисячі навчальних закладів зруйновано;
- 19 540 дітей депортовано до Росії;
- прокуратура відкрила 4 тисячі кримінальних проваджень проти росіян за злочини щодо українських дітей;
- виголошено 31 вирок щодо злочинів проти дітей.
Армія РФ вдарила по житлових будинках у прикордонному селі на Чернігівщині
12 вересня російські війська вдарили по житлових будинках прикордонного села Новгород-Сіверського району на Чернігівщині. Про це повідомляє поліція Чернігівської області у своєму Telegram-каналі. За їх інформацією, люди не травмовані.
Армія РФ скинула дві авіабомби на цивільну інфраструктуру Ямполя Сумської області: одна жінка загинула
12 вересня близько 15:40 армія РФ скинула дві керовані авіабомби на цивільну інфраструктуру Ямполя Шосткинського району. Внаслідок атаки загинула жінка. Про це повідомили у Сумській обласній прокуратурі.
За даними прокуратури, мова про 41-річну жінку, яка перебувала на території власного домоволодіння.
Російська армія вдарила по Комишанах на Херсонщині. Поранені троє людей
Війська РФ атакували Комишани на Херсонщині. Травмовані двоє жінок та чоловік, які перебували у будинку. Про це у Telegram повідомила Херсонська обласна військова адміністрація.
У повідомленні йдеться, що ушпиталили 75-річну жінку, яка дістала вибухову травму та уламкове поранення плеча.
Ще двом травмованим 56-річному чоловіку та 49-річній жінці, які отримали вибухові травми і контузії надали допомогу на місці, повідомили в ОВА.
Армія Росії атакувала з дронів Очаків на Миколаївщині: неповнолітня дівчина отримала травми
Російські війська 12 вересня вдарили по Очакову Миколаївської області. Внаслідок обстрілу 16-річна дівчина отримала травми. Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
Обстрілювали прибережне місто з тимчасово окупованої території Кінбурнської коси за допомогою FPV-дронів. Внаслідок чого травми дістала неповнолітня.
"Стан задовільний, перебуває в лікарні. Надається вся необхідна медична допомога", — додав посадовець.
Армія РФ поцілила ракетою по вантажному судну з пшеницею для Єгипту
Армія РФ поцілила ракетою по вантажному судну з пшеницею для Єгипту одразу після його виходу з українських територіальних вод. Про це 12 вересня у своєму Telegram-каналі повідомив Володимир Зеленський.
За попередніми даними, зазначив президент, загиблих унаслідок атаки немає. Він також додав, що Україна є одним із ключових глобальних донорів продовольчої безпеки.
"Від нормальної та безперешкодної роботи нашого експортного продовольчого коридору залежить внутрішня стабільність і життя десятків країн у різних частинах світу... Очікуємо на реакцію світу. Пшениця та продовольча безпека ніколи не мають бути мішенню для ракет", — йдеться у повідомленні.
Три працівники Червоного Хреста загинули та двоє зазнали поранень під час обстрілу села на Донеччині
Троє українців — працівники Міжнародного Комітету Червоного Хреста загинули через обстріл РФ села Віролюбівка Костянтинівської громади 12 вересня. Поранені ще двоє працівників.
Про це повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram.
"Також ще дві людини отримали поранення. Артилерійський обстріл РФ здійснила по селу Віролюбівка на Донеччині. Працівники МКЧХ перебували у вантажівці, якою перевозили гуманітарну допомогу", — написав він.
Раніше начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін у Telegram повідомив, що російські війська з артилерії вранці 12 вересня обстріляли село — один зі снарядів влучив по території підприємства, де перебували люди. Внаслідок удару знищена вантажівка з гуманітарною допомогою та легковий автомобіль.
За даними Офісу Генпрокурора у Telegram, співробітники МКЧХ прибули до населеного пункту, аби роздати місцевим жителям паливні брикетів для обігріву домівок. На момент обстрілу вони саме розвантажували доставлену допомогу. За даними Донецької облпрокуратури, загинули чоловіки віком 40, 41 та 48 років, осколкових поранень й мінно-вибухових травм зазнали 35 та 41-річні працівники Червоного Хреста.
Президент України повідомив у Telegram, що пораненим надається вся необхідна допомога, один із постраждалих перебуває у важкому стані.
"Ще один російський злочин війни. Сьогодні окупант завдав удару по машинах гуманітарної місії Міжнародного комітету Червоного Хреста на Донеччині", — зазначив Зеленський.
Донецька обласна прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).
Пропозиції Китаю та Бразилії про завершення війни деструктивні й не враховують інтереси України — Зеленський
На думку президента України Володимира Зеленського, китайсько-бразильське бачення миру в Україні — просто політична заява, не узгоджена з Україною. Вона є деструктивною.
Про таке Зеленський заявив в інтерв’ю бразильському виданню Metrópoles.
Він розповів, що розмовляв з лідером країни Луїсом Інасіо Лулою да Сілва і думав, що той його зрозумів і не вдаватиметься до політичного умиротворення. Натомість нині Зеленський вважає, що бразильська влада підтримує РФ.
На його переконання, Бразилія та Китай проговорили пропозицію миру з Росією та висунули її, і це "не про справедливість, не про цінності, без поваги до України та територіальної цілісності".
"Що значить просто сісти і поговорити з Путіним? Він вбивця. Він повинен робити кроки, показувати, що хоче закінчення війни", — зазначив Зеленський.
Зеленський не згоден із пропозиціями бразильської влади піти на компроміс, що означає віддати свої землі, і не згоден "забути вбивства" російської армії.
Український політик упевнений, що люди в Бразилії підтримують народ України, політик додав, що він може "просто поговорити" з президентом Бразилії Лулою, бо він — не ворог і Україна з Бразилією в нормальних відносинах.
"Хоча якби Лула підтримував нас, то він би допоміг зупинити війну. Ви підтримуєте війну чи не підтримуєте. Якщо ви не підтримуєте її — допоможіть нам зупинити", — сказав український президент, наголосивши, що Бразилія — велика країна і має вплив на Росію.
Президент наголосив, що пропозиції Китаю та Бразилії не враховують інтереси України і не є справедливими.
"Я казав Лулі: сідаймо разом говорити. Чому ви раптом вирішили, що маєте приймати сторону Росії або бути десь посередині. Що це за погляд? Посередині чого? Ми не воюємо посередині, на кордоні, ми воюємо на нашій території", — нагадує Зеленський.
До того ж те, що Росія зараз є дешевим енергопостачальником для Бразилії, за словами Зеленського, — явище тимчасове, поки РФ обмежена політикою Заходу, а після війни "вона повернеться та витягне всі соки", тоді як Україна та люди Бразилії сповідують однакові цінності, і Київ буде постійним, сталим партнером.
Подвійний удар по Боровій на Харківщині: є загиблі і поранені
О 12:40 12 вересня РФ завдала подвійного удару по Боровій Ізюмського району. Загинули щонайменше двоє людей, щонайменше семеро — поранені. Про це повідомив керівник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Чоловік у Боровій загинув, кількість поранених — семеро.
Одна з поранених — 64-річна жінка, її ушпиталили. Це — другий удар по селищу за добу.
Зеленський підписав закон про відстрочку тим, чиї неповнорідні родичі загинули на війні чи зникли без вісти
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №11391, який вносить зміни до закону про мобілізацію в частині відстрочки від призову на службу для тих, чиї неповнорідні родичі загинули на війні чи зникли безвісти. Про це йдеться у картці документа на сайті Верховної ради.
21 серпня парламент ухвалив закон про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо розширення кола військовозобов’язаних чиї близькі родичі, зокрема рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра, загинули або зникли без вісти під час участі у бойових діях, для надання відстрочки від призову на військову служби під час мобілізації.
Неповнорідними називають братів та сестер, у яких спільний лише хтось один із батьків — мати або батько, а не обидва з них.
Міністр оборони Естонії закликав НАТО посилити ППО країн Балтії
Міністр оборони Ханно Певкур закликав НАТО покращити протиповітряну оборону країн Балтії, які межують з Росією, на тлі критичної нестачі засобів протиракетної оборони великої дальності в Альянсі. Про це він сказав в інтерв'ю агентству Bloomberg.
"Очевидно, що прикордонні країни перебувають у найбільш критичній ситуації. Якщо прикордонні країни захищені, то, безумовно, Берлін і Париж також є у більшій безпеці", ‒ зазначив Певкур.
Естонія нещодавно запровадила податок на оборону, і країна вже є другою за величиною країною, яка витрачає на оборону на частку від економічного виробництва в НАТО після Польщі. Раніше Певкур заявив, що витрати Естонії на оборону можуть потенційно зрости до 4-5% від ВВП найближчими роками.
"За останні два роки ми вже придбали боєприпаси на суму понад 750 млн євро, що перевищує загальну суму закупівель за попередні 30 років", — сказав Певкур, додавши, що ще 3 млрд євро заплановано на закупівлю боєприпасів до 2028 року.
Bloomberg зазначає, що здатність відбивати балістичні ракети є однією з найбільших прогалин в обороні союзників. Зброя далекого бою, така як система Patriot, низку яких союзники по НАТО передали Україні, також є надзвичайно дорогою.
У липні штаб-квартира НАТО надіслала своїм країнам-членам пропозиції щодо нових оборонних можливостей, а угода для всього альянсу очікується в другій половині 2025 року. У пропозиціях окреслюються зобов’язання щодо витрат протягом наступних 20 років.
На вихідних два російські безпілотники налетіли на територію Латвії та Румунії. Латвія заявила, що здатність країни ідентифікувати безпілотники у своєму повітряному просторі обмежена, а міністр оборони Андріс Спрудс країни закликав збільшити присутність союзників під час зустрічі з високопосадовцями НАТО 11 вересня.
Літаки НАТО патрулюють повітряний простір трьох балтійських країн Естонії, Латвії та Литви, жодна з яких не має винищувачів. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну представники країн Балтії також вимагали регулярної присутності систем ППО союзників.
Ракетний обстріл Львова 4 вересня завдав збитків на понад мільярд гривень — ЛМР
Збитки, завдані ракетним обстрілом армії РФ 4 вересня у Львові, становлять понад мільярд гривень. Про це сьогодні, 12 вересня, під час пленарного засідання Львівської міської сесії повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
За його словами, загалом 3446 вікон потребують заміни. З них 139 вікон — у пам’ятках архітектури.
"Щодо пам'яток архітектури, то вже завершено обміри. Приблизний термін виготовлення таких вікон становить три-чотири тижні. Щодо пластикових вікон, то перша група таких вікон вже виготовляється і їх почнуть встановлювати наступного тижня", — каже Андрій Москаленко.
Також, за його словами, зараз за адресою Коновальця 44 та 44а працює висотний кран. Протягом кількох днів там знімуть дах та два поверхи, щоб убезпечити сусідні будинки. Сьогодні, 12 вересня, розпочали роботи на вулиці Кокорудзи.
Щодо Залізничного району, то акти фінальних обстежень мають бути готові сьогодні до кінця дня. Наразі відомо, що 15 будинків зазнали складних ушкоджень та 38 квартир непридатні для проживання.
Окрім житлових будинків пошкоджені також 26 підприємств та бізнесів. За словами Андрія Москаленка, вони мають можливість отримати ваучер, який дозволяє компенсувати частину збитків до 50 тисяч гривень. Натомість за пошкоджене майно у квартирах та пошкоджені авто компенсація зараз не передбачена.
Під час засідання сесії міськради депутати ухвалили Програму ліквідації надзвичайної ситуації у Львівській міській територіальній громаді, спричинених збройною агресією Російської Федерації 4 вересня 2024 року.
СБУ повідомила про підозру жителю Запоріжжя
Співробітники СБУ повідомили про підозру жителю Запоріжжя, який, за даними слідства, пішов на співпрацю з російськими спецслужбами. Зокрема, інформував ГРУ РФ про зосередження Сил оборони та воєнної техніки в Запоріжжі. Про це сьогодні, 12 вересня, повідомили у пресслужбі Служби безпеки України та у Запорізькій обласній прокуратурі.
За даними слідства, агентом виявився місцевий ІТ-фахівець, який облаштував у власній квартирі "пост спостереження", щоб приховано слідкувати за локаціями Сил оборони:
"Переміщення та дислокацію українських захисників він фіксував із вікна власної квартири за допомогою заздалегідь придбаного для спостереження приладдя. Зібрану в такий спосіб інформацію передавав через чат-бот, створений окупантами в одному з відомих месенджерів", — йдеться у повідомленні прокуратури.
Співробітники Служби безпеки викрила чоловіка і затримала його у власному помешканні:
"За координатами інформатора окупанти планували здійснити нову серію ракетно-дронових ударів по прифронтовій території регіону. Під час обшуків у помешканні затриманого вилучено оптику та мобільний телефон, які використовував у злочинній діяльності".
Фігуранту повідомлено про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ за можливості їх ідентифікації на місцевості (ч. 2 ст. 114-2 КК України).
Наразі за рішенням суду підозрюваний утримується під вартою. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.
Бійці ГУР та ССО підірвали залізницю в Бєлгородській області
В результаті спільної операції Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони та Сил спецоперацій (ССО) ЗСУ 10 вересня 2024 року у Бєлгородській області Росії заміновано і підірвано залізничну ділянку "Старий Оскол — Валуйки". Про це повідомило джерело Суспільного у розвідці.
"Внаслідок успішної операції пущено під укіс вантажний поїзд, що забезпечував логістичні потреби армії держави-агресора.Після вибуху залізничного полотна 11 вагонів і локомотив вантажного поїзда зійшли з рейок та перевернулись", — сказав співрозмовник.
Внаслідок вибуху, залізнична артерія паралізована, низку поїздів скасували.
Івано-франківські спецпризначенці СБУ вразили чотири російські танки
На Покровському напрямку Донецької області бійці спецпідрозділу "Альфа" Служби безпеки України з Івано-Франківська спалили чотири російські танки. Про це повідомили на Facebook-сторінці СБУ в Івано-Франківській області.
Як йдеться у дописі, російську техніку спецпризначенці знищили за допомогою тепловізійних ударних БпЛА впродовж тижня бойової роботи.
Людину дістали з-під завалів будинку у Боровій на Ізюмщині: зранку 12 вересня росіяни вдарили по ньому з РСЗВ
Після четвертої ранку 12 вересня росіяни вдарили по двоповерховому багатоквартирному будинку у Боровій на Ізюмщині. Під завалами опинилася людина. Про це повідомили у ДСНС Харківщини.
Рятувальники деблокували з-під завалів будинку у Боровій 86-річну жінку, поранену ушпиталили, повідомили у ДСНС.
За попередніми даними облпрокуратури, росіяни влучили у двоповерховий багатоквартирний будинок з РСЗВ "Торнадо-С".
Трьох чоловіків, які побили військового в Івано-Франківську, затримали
Поліцейські затримали трьох чоловіків, які 11 вересня побили військового у Франківську. Ними виявилися жителі Івано-Франківської громади 26, 21 та 17 років. Один з них, 26-річний чоловік, уже має судимість.
Про це інформують на Facebook-сторінці поліції в області.
Як йдеться у дописі, у 40-річного військовослужбовця, якого побили, медики діагностували забої голови та тіла.
Поліцейські опитали підозрюваних і з’ясували, що вони відпочивали та вживали спиртні напої у середмісті Івано-Франківська.
"До них підійшов військовий та попросив гроші на власні потреби. Та на таке прохання молодики відреагували агресивно. Між ними та учасником бойових дій виник словесний конфлікт, який переріс у бійку", — повідомляють у поліції.
Також поліцейські з’ясували, що чоловіка, який намагався заступитися за військового, з травмами доправили у лікарню.
Свою вину підозрювані визнали. 26 та 21-річних чоловіків затримали за ст. 208 Кримінального кодексу України. Наразі їм готують підозри за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене групою осіб). Таке правопорушення карається терміном до чотирьох років позбавлення волі.
У Нікополі рятувальники потрапили під повторний обстріл
У Нікополі Дніпропетровської області рятувальники потрапили під повторний обстріл під час ліквідації пожежі, що виникла внаслідок атаки російського безпілотника.
Про це повідомили у ДСНС.
"Напередодні ввечері надзвичайники гасили пожежу у приватному житловому секторі міста, яка виникла через влучання російського дрона. У цей час ворог завдав повторного удару та влучив у пожежно-рятувальний автомобіль", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що рятувальники встигли сховатися в безпечне місце. У подальшому вони загасили пожежу на площі 60 квадратних метрів.
Скільки жителів залишаються в деокупованих селах на Луганщині: дані ОВА
Станом на 12 вересня у Луганській області залишаються 17 жителів у Невському та троє у Новолюбівці.
Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор у Telegram.
"Ворог безперервно обстрілює населені пункти поблизу лінії бойового зіткнення. Тому щодня пропонуємо місцевим жителям деокупованих сіл евакуюватися. Однак, чим менше людей там залишається, тим важче їх вмовити", — написав він.
Лисогор розповів, що минулої доби армія РФ по Невському та Макіївці спрямувала 106 безпілотників, 25 разів вдарила з артилерійських систем.
Понад місяць тому у двох населених пунктах залишалися 29 людей, розказав Артем Лисогор.
З села Макіївка Луганської області вивезли останніх людей, повідомив 26 липня начальник ОВА. Поряд із селом йдуть бої, воно майже повністю зруйноване.
Сили ППО вночі знищили 44 "шахеди
Уночі на 12 вересня 2024 року радіотехнічні війська Повітряних Сил виявили та здійснили супровід 69 повітряних цілей, серед яких 5 ракет різних типів та 64 ударні безпілотники. Сили ППО знищили 44 "шахеди".
Про це повідомили у Повітряних силах ЗСУ.
"Окупанти вдарили по Чернігівщині двома балістичними ракетами "Іскандер-М" із Курської області та однією керованою авіаційною ракетою Х-59/69 із Брянської області, двома крилатими ракетами Х-22/32 із літаків Ту-22М3 з повітряного простору над акваторією Чорного моря в напрямку острова Зміїний, 64 ударними БпЛА типу Shahed (райони пусків: Курськ, Єйськ РФ, Чауда, Крим)", — йдеться у повідомленні.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи та підрозділи РЕБ Сил оборони України.
"В результаті протиповітряного бою збито 44 ударних БпЛА. Три ворожі безпілотники полетіли назад у Росію, ще чотири – локаційно втрачені на території України (інформація про постраждалих та руйнування не надходила). ️Станом на 9.00 чотири ударні БпЛА залишаються в повітряному просторі України, йде бойова робота. Завдяки активній протидії Сил оборони, більшість ворожих ракет не досягла бажаних цілей.", — повідомили у ПС.
Протиповітряна оборона працювала у Київській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій та Полтавській областях.
90 вибухів за добу: росіяни обстріляли обʼєкти інфраструктури на Чернігівщині
Росіяни 29 разів протягом доби 11 вересня обстріляли Чернігівську область. Військові зафіксували 90 вибухів. Були влучання по обʼєктах інфраструктури.
Про це повідомляє начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у своєму Telegram-каналі.
"Під вогнем прикордоння, а також Ніжинський район. Є влучання по обʼєктах інфраструктури. Наслідки вже усувають. Дякую силам ППО, енергетикам та рятувальникам", — написав Чаус.
За повідомленням начальника Чернігівської ОВА, обстрілів стає більшає, як і зброї у росіян. Він просить, не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.
Військові РФ завдали 64 удари по Сумщині
Вночі та зранку російські військові здійснили 14 обстрілів Сумської області, було 64 удари. Обстрілів зазнали Сумська, Річківська, Краснопільська, Білопільська, Конотопська, Зноб-Новгородська та Есманьська громади.
Про це інформують в ОВА.
По Сумській громаді вдарили однією керованою авіабомбою.
Конотопську громаду атакували "шахедами", було 10 вибухів, внаслідок чого 14 людей отримали поранення, пошкоджена цивільна інфраструктура.
У️ Краснопільській громаді був артилерійський (16 вибухів) та мінометний обстріл (7 вибухів).
По Білопільській громаді вдарили сімома керованими авіабомбами.
Річківську громаду атакували трьома авіабомбами.
В Есманьській громаді був удар FPV-дроном (1 вибух), також били з міномета (14 вибухів) та артилерії (2 вибухи).
Зноб-Новгородську громаду обстріляли з міномета (3 вибухи).
Також в одному з населених пунктів Битицького старостинського округу зранку 12 вересня КАБ влучив у приватний житловий будинок, повідомили у міськраді. Попередньо, поранених людей немає.
ППО знищила всі російські дрони, запущені в бік столиці - КМВА
У ніч проти 12 вересня Росія здійснила сьому повітряну атаку на Київ від початку місяця. Війська РФ запустили по столиці ударні безпілотники, попередньо типу "Shahed".
Про це повідомляє Київська міська військова адміністрація.
"Щодо ракет — дійсно, протягом ночі оголошувалися загрози застосування балістики, але обійшлося без застосування по Києву", — йдеться у повідомленні.
Повітряна тривога в столиці оголошувалася тричі і сумарно тривала близько двох годин. Перші групи дронів росіяни запустили ще до опівночі, але протягом ночі в повітряному просторі України постійно додавалися нові БпЛА.
На Київ ударні безпілотники заходили кілька разів з різних напрямків, переважно по одному. Сили та засоби протиповітряної оборони збили всі цілі на підступах до міста. Попередньо без постраждалих та руйнувань, повідомили в КМВА.
Бійці ГУР знищили російський Су-30СМ над Чорним морем
Під час операції в акваторії Чорного моря воїни спецпідрозділу Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України влучанням з ПЗРК знищили російський бойовий літак Су-30СМ.
Про це повідомляє пресслужба ГУР.
Винищувач, який упав у море, належав до складу 43 окремого морського авіаційного полку ВКС РФ, який базується на аеродромі міста Саки у тимчасово окупованому Криму.
"Окупанти втратили зв’язок зі своїм бойовим бортом 11 вересня 2024 року близько 5 ранку. Орієнтовно через три години росіяни розпочали пошуково-рятувальну операцію із залученням літака Ан-26, а також гелікоптерів Мі-8 та Ка-27", — повідомили в ГУР.
За інформацією розвідки, вдень росіяни виявили в морі, за 70 кілометрів на північний захід від мису Тарханкут, характерну пляму від авіаційного пального, а невдовзі побачили і уламки Су-30СМ.
Вартість такого літака становить орієнтовно 50 мільйонів доларів.
Військові РФ за добу обстріляли 23 населені пункти Херсонщини: поранені 11 людей
Військові РФ упродовж минулої доби обстріляли 23 населені пункти Херсонської області.
Про це у Telegram вранці 12 вересня повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
Під ударами РФ перебували Антонівка, Придніпровське, Кізомис, Садове, Велетенське, Білозерка, Токарівка, Михайлівка, Ольгівка, Нововоронцовка, Львове, Одрадокам'янка, Миколаївка, Бургунка, Трудолюбівка, Довгове, Нова Кубань, Зарічне, Осокорівка, Червоний Маяк, Ольгине, Козацьке та Херсон.
Пошкоджені Пункт незламності, 11 приватних будинків та автомобілі. Поранення отримали 11 людей, зокрема дитина, додав Прокудін.
В ніч на 12 вересня армія РФ "шахедами" атакувала цивільну інфраструктуру міста Конотоп на Сумщині. Є поранені люди та пошкоджені будівлі, відсутнє електропостачання. За даними Нацполіції, у Конотопі поранені 13 людей, одна людина у важкому стані, серед поранених також є неповнолітній. Раніше міський голова Артем Семеніхін повідомляв, що дві людини госпіталізовані, одна з них у комі. В ОВА повідомили, що військові РФ здійснили масований авіаційний удар по об'єктах енергетики та цивільної інфраструктури Конотопської громади.
В ніч на 12 вересня армія РФ "шахедами" атакувала цивільну інфраструктуру міста Конотоп на Сумщині. Є поранені люди та пошкоджені будівлі, відсутнє електропостачання.
За даними Нацполіції, у Конотопі поранені 13 людей, одна людина у важкому стані, серед поранених також є неповнолітній. Раніше міський голова Артем Семеніхін повідомляв, що дві людини госпіталізовані, одна з них у комі.
В ОВА повідомили, що військові РФ здійснили масований авіаційний удар по об'єктах енергетики та цивільної інфраструктури Конотопської громади.
Внаслідок ударів у місті пошкоджено 7 багатоквартирних будинків, один житловий будинок, лікарню, навчальний заклад, автомобілі, гаражі та магазин, зазначили правоохоронці.
На місці працюють профільні служби, постраждалим надається необхідна допомога. У поліції розпочали кримінальне провадження за ст. 438 "Порушення законів та звичаїв війни" Кримінального кодексу України.
"Ситуація з електропостачанням в Конотопі просто критична. Енергетична інфраструктура зазнала значних пошкоджень. Коли зʼявиться електрика в домівках мешканців хоча б погодинно, ніхто не візьметься прогнозувати", — повідомив у своєму Telegram-каналі Артем Семеніхін. Вода подаватиметься погодинно.
Також посадовець зазначив, що пошкоджена велика кількість навчальних закладів, в основному це вибиті вікна і двері. Вибиті вікна і у лікувальних корпусах медзакладів, медичне обладнання серйозних пошкоджень не зазнало, лікарні працюють.
Окрім того, через удар знищено ділянку трамвайної колії в центрі міста, рух трамваїв буде обмежено.
"Градами", дронами, з артилерії: російська армія обстріляла Нікополь та громади
У ніч та зранку 12 вересня російська армія атакувала Нікопольський район Дніпропетровщини з реактивних систем залпового вогню "Град" та артилерії, цілила дронами-камікадзе, а також скинула боєприпас з безпілотника.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За його словами, під обстрілами перебували Нікополь, Мирівська та Марганецька громада, гучно було й в Червоногригорівській.
У райцентрі потрощені чотири приватні будинки. Одна з осель зайнялася, горів і пожежний автомобіль. Вогонь загасили. Пошкоджені дві господарські споруди, стільки ж ліній електропередач та газогонів. У Червоногригорівській громаді палала суха трава. Понівечені дві оселі та три господарські споруди.
Загиблих та поранених немає.
У Чорному морі 12 вересня перебуває один носій ракет "Калібр" — ВМС ЗСУ
У Чорному морі продовжує чергування один російський корабель, який є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.
Про це повідомила пресслужба Військово-морських сил ЗСУ.
В Азовському морі російських кораблів нема. У Середземному морі один корабель, який є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.
За добу в інтересах Росії прохід Керченською протокою здійснили: до Чорного моря – 9 суден, з них 5 продовжили рух у напрямку протоки Босфор; до Азовського моря – 12 суден, з них 3 рухались з протоки Босфор.
Літак, 73 артсистеми, 1270 солдатів: Генштаб назвав втрати РФ за добу
Станом на ранок 12 вересня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 630 200 військовослужбовців.
Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.
За добу російське військо втратило 1270 солдатів.
З техніки росіяни втратили:
- танків ‒ 8653 (+11) од,
- бойових броньованих машин ‒ 16955 (+17) од,
- артилерійських систем – 18009 (+73) од,
- РСЗВ – 1184 (+2) од,
- засоби ППО ‒ 945 (+2) од,
- літаків – 369 (+1) од,
- гелікоптерів – 328 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 15033 (+43),
- крилаті ракети ‒ 2591 (+0),
- кораблі /катери ‒ 28 (+0) од,
- підводні човни — 1 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 24481 (+93) од,
- спеціальна техніка ‒ 3061 (+2).
Дані уточнюються.
Упродовж доби армія РФ завдала 337 ударів по 11 містах та селах Запорізької області
Протягом минулої доби, 11 вересня, російські військові атакували 11 населених пунктів Запорізької області. Загиблих та поранених немає.
Про це сьогодні, 12 вересня, повідомив у Telegram начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.
Загалом армія РФ завдала 337 ударів по території Запорізької області:
- три авіаційних — по Білогір’ю та Новоданилівці;
- три рази з РСЗВ атакувала Гуляйполе, Новоданилівку та Преображенку;
- 159 разів застосувала артилерію по території Оріхова, Гуляйполя, Приютного, Новоандріївки, Новоданилівки, Роботиного, Малої Токмачки, Малинівки та Ольгівського;
- 172 БпЛА різної модифікації обстріляла Гуляйполе, Новоандріївку, Новоданилівку, Роботине, Малу Токмачку, Малинівку та Ольгівське.
"Надійшло 13 повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури", — йдеться у повідомленні.
Масований авіаудар по Конотопу: постраждали 13 людей
У ніч на 12 вересня російські війська здійснили масований авіаційний удар по об'єктах енергетики та цивільної інфраструктури Конотопської громади на Сумщині.
Про це повідомили у Сумській ОВА.
Для атаки були використані безпілотники типу "шахед", які росіяни скерували на житлові будинки, заклади освіти та медицини.
Попередньо відомо, що внаслідок атаки поранення різного ступеня тяжкості отримали 13 людей. На місці працюють аварійно-рятувальні служби, проводиться ліквідація наслідків авіаційного удару, інформація уточнюється.
Мешканцям надають всю необхідну допомогу, розгорнуті пункти незламності. Громадян закликають берегти себе та рідних і не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.
Литва закликала НАТО збивати російські дрони після падіння безпілотника в Латвії
Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас закликав змінити алгоритм місії повітряного патрулювання НАТО в Балтійських країнах після нещодавнього падіння російського військового дрону в Латвії.
Про це пише LRT.
"Повітряне патрулювання повинно не лише патрулювати, але й, за можливості та за потреби, скоротити ланцюг прийняття рішень на рівні НАТО, щоб літаки могли негайно злетіти та знищити дрони", — заявив Кащюнас журналістам у середу.
Він зазначив, що у разі виявлення радаром потенційного входження дрону на територію країни НАТО, інформація має бути оперативно передана до штабу альянсу.
Внаслідок ударів армії РФ по Конотопу на Сумщині дві людини госпіталізовані
Внаслідок ударів армії РФ по Конотопу на Сумщині дві людини госпіталізовані. Одна з них у комі.
Про це повідомив міський голова Артем Семеніхін.
За його словами, зараз невідома точна кількість поранених.
На Хмельниччині було чути щонайменше чотири вибухи
На Хмельниччині було чути щонайменше чотири вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного. В області оголошена повітряна тривога.
У Київській області було чути вибухи
У ніч проти 12 вересня сили ППО працювали по ворожих ударних БпЛА.
Про це у четвер, повідомили в Київській ОВА.
У КОВА зазначили, що в повітряному просторі Київщини зафіксовано БпЛА.
"Сили ППО працюють по цілях", — проінформували чиновники.
Російська армія завдала ударів по Конотопу на Сумщині
Російська армія завдала ударів по Конотопу на Сумщині. За попередніми даними міського голови Артема Семеніхіна, є поранені люди.
Про це він повідомив у Facebook.
"У нас відбулося кілька "прильотів", ворог уразив інфраструктуру нашого міста. В місті зараз відсутнє світло", — зазначив міський голова Конотопа.
За його словами, зайнялися пожежі.
У Полтавській громаді працюють сили ППО
У Полтавській громаді працюють сили ППО, повідомляють кореспонденти Суспільного.
Як раніше писали Повітряні сили, на Полтавщину прямувала група шахедів.