Польща не повинна виключати відправлення військ в Україну — Сікорський

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. AP

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський не виключає можливість відправлення польських військових до України.

Про це він заявив в інтерв’ю виданням Gazeta Wyborcza.

"Не варто виключати жодного варіанту. Нехай Путін спробує здогадатися, що ми будемо робити", — сказав міністр.

При цьому він не уточнив, якою потенційно може бути роль польських військ у російсько-українській війні.

Відповідаючи на запитання про повідомлення агентства Reuters про те, що Путін нібито готовий вести переговори про припинення вогню в Україні, Сікорський відповів, що він "має обмежену довіру до нього".

"Якщо він хоче припинити бойові дії, нехай закінчить війну, вивівши свої війська з України. Він може зробити це одним телефонним дзвінком. Я навіть можу уявити, що він мав би сказати у слухавку: "Генерале Герасимов, із завтрашнього дня, будь ласка, припиніть спеціальну військову операцію". Трагедія в тому, що Україна не може змусити його це зробити", – сказав польський міністр.

Що відомо про заяву Макрона щодо військ західних країн в Україні

Наприкінці лютого президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що європейські держави надішлють війська в Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси. Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.

4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський 8 березня заявив, що не виключає можливої ​​присутності військ НАТО в Україні.