Швеція надала Україні понад 56 млн євро на підтримку енергетики

Важливо

Швеція виділяє Україні новий енергетичний пакет на загальну суму 650 мільйонів шведських крон (понад 56 млн євро за курсом НБУ).

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті шведського уряду.

"Нова енергетична підтримка допоможе забезпечити енергопостачання України, щоб основні соціальні послуги, такі як школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес, могли продовжувати функціонувати", — зазначили в уряді Швеції.

Підтримка енергетичної інфраструктури фінансується з бюджету допомоги та управляється SidaШведське Агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку. від імені уряду і складається з двох частин:

  • 500 мільйонів шведських крон через Фонд енергетичної підтримки України організації "Енергетичне співтовариство";
  • 150 мільйонів шведських крон через Програму розвитку ООН (ПРООНПРООН (UNDP) — агентство в структурі ООН, ціллю якого є надання допомоги країнам, що розвиваються.).

Зазначається, що підтримка через ПРООН буде спрямована на фінансування термінового будівництва енергетичної інфраструктури в Україні. Йдеться про потребу в технічному обладнанні та інших ресурсах для виробництва енергії, таких як генератори, трансформатори, установки та навчання персоналу, є високою. У зв'язку з нагальними потребами пріоритет буде віддано Харкову, проте підтримку зможуть отримати й інші регіони України, такі як Одеса, Київ та Миколаїв.

Інша допомога Швеції

У березні Швеція схвалила рішення щодо передачі Україні водних мотоциклів служби берегової охорони.

14 січня стало відомо, що оборонно-промисловий комплекс Швеції збільшить виробництво артилерійських боєприпасів для України.

22 травня шведський уряд погодив пакет додаткової військової допомоги Україні на загальну суму 75 мільярдів крон (7,01 мільярда доларів) на 2024-2026 роки.

Також відомо, що про намір країни підтримати ініціативу Чехії стосовно відправки сотень тисяч артилерійських боєприпасів Україні. Швеція виділила на це 30 мільйонів євро.