Між ЦАХАЛом та єгипетськими прикордонниками на КПП "Рафах" відбулася перестрілка

Пропускний пункт "Рафах" між Сектором Гази і Єгиптом, 17 жовтня 2023 року. Getty Images

Між ізраїльськими військовими та єгипетськими прикордонниками на контрольно-пропускному пункті "Рафах" сьогодні, 27 травня, сталася перестрілка.

Про це повідомили в Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

"Кілька годин тому на кордоні з Єгиптом сталася стрілянина. Інцидент розслідується і ведуться переговори з єгиптянами", — йдеться у повідомленні.

Як пише The Times of Israel, в результаті стрілянини загинув єгипетський військовий. Втрат серед ізраїльських військових немає.

Після того, як у неділю, 26 травня, ХАМАС обстріляв Тель-Авів ракетами, Ізраїль ударив по Рафаху, розташованому на півдні у Секторі Гази. За даними Міністерства охорони здоров'я Гази та палестинських медиків, у неділю під час ізраїльського удару по табору для переміщених осіб у Рафаху загинуло щонайменше 35 людей.

Вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектору Гази. 11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу в Газі.

13 жовтня ЦАХАЛ закликалв цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". Згодом речник ЦАХАЛу Хагарі заявив, що сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари. Прем'єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу 28 жовтня заявив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.

1 листопада війська Ізраїлю прорвали передову лінію оборони руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня для евакуації людей відкрили контрольно-пропускний пункт Рафах, що на кордоні з Єгиптом. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, що супроводжувалося звільненням груп заручників.

Через війну між Ізраїлем та ХАМАСом в Червоному морі єменські хусити, яких підтримує Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що атакують кораблі Ізраїлю та його союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно із Британією атакували сили хуситів в Ємені.

В кінці квітня премʼєр-міністр Ізраїлю Нетаньягу повідомив, армія оборони Ізраїлю проведе військову операцію у місті Рафах не залежно від того, чи буде укладена угода щодо перемир'я з угрупуванням ХАМАС. За оцінками ООН всього в Рафаху проживало близько 1,5 млн людей.

24 травня стало відомо, що Міжнародний суд ООН у Гаазі постановив, що Ізраїль має "негайно" припинити свою військову операцію в Рафаху. Це рішення було винесено у зв'язку зі зверненням Південно-Африканської Республіки (ПАР).

26 травня ЦАХАЛ повідомив, що вісім ракет було запущено з району міста Рафах, що на півдні Сектору Газу по району Тель-Авіва в центральній частині Ізраїлю.