Пропаганда РФ розповсюджує фейк про "арешт Залужного" — Центр стратегічних комунікацій

Володимир Зеленський і Валерій Залужний під час вручення Золотої зірки 9 лютого 2024. Офіс президента

Російська пропаганда розповсюджує фейк, що президент Володимир ​​Зеленський нібито наказав заарештувати ексголовнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного начебто “через політичну конкуренцію”. Це — неправда

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій, спростовуючи черговий фейк росіян.

Зазначається, що прокремлівські Telegram-канали пишуть брехню про те, що Зеленський нібито віддав наказ СБУ тримати ексголовкома ЗСУ Залужного під посиленою охороною.

У Центрі стратегічних комунікацій відзначили, що цей фейк пропаганда вже поширювала у 2023 році. Тоді вони писали, що головкома ЗСУ Залужного і командувача Сухопутних військ Сирського начебто заарештували за нібито їхню незгоду з позицією президента Зеленського.

Насправді, ніхто Залужного не брав під арешт, а після його звільнення з посади головкома 8 лютого 2024 року 7 березня президент України погодив його кандидатуру послом у Велику Британію, наголосили в Центрі стратегічних комунікацій.

Там нагадали, що очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявляв, що перевагою Залужного на цій посаді буде його військовий бекграунд.

“Такий фейк — це чергова спроба пропаганди підживити наратив про “конфлікт Зеленського і Залужного”, — йдеться у повідомленні.

Раніше у МЗС поінформували, що президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на посаду надзвичайного і повноважного посла України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

7 березня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вказав, що після кількох розмов із генералом особисто переконався, що у Валерія Залужного "лежить душа" до виконання обов'язків дипломата.

Процедура щодо оформлення необхідних документів для призначення генерала Валерія Залужного на посаду посла у Великій Британії вже запущена. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".