Кулеба пояснив, чому кандидатуру Залужного розглядають на посаду посла у Великій Британії

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. AP

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що після кількох розмов із колишнім головкомом ЗСУ особисто він переконався, що у Валерія Залужного "лежить душа" до виконання обов'язків дипломата.

Про це Дмитро Кулеба розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"При цьому у нього (Валерія Залужного — ред.) є диплом від 2020 року магістра за спеціальністю "Міжнародні відносини". Тому, я думаю, це логічний крок. І я, як глава міністерства закордонних справ зацікавлений у такому сильному послі у Лондоні", — сказав Кулеба.

Крім того, за його словами, президент Володимир Зеленськй зважив всі фактори й вирішив, що саме Залужний є оптимальною кандидатурою на цю посаду.

"Це підсилення. Тому це рішення, яке відповідає як інтересам української дипломатії, так і інтересам Залужного, і головне — інтересам України", — пояснив очільник українського МЗС.

Міністр додав, що на посаду посла у Сполучне королівство була потрібна людина, яка розуміється на "військовому контексті".

"Адже Велика Британія — це стратегічний партнер і одна із країн-лідерів у військовій справі та допомозі Україні. Це держава, яка має власну стратегію не лише щодо війни на суходолі, а й на морі. Тому новий посол повинен був мати глибокий військовий бекграунд", — сказав Кулеба.

Напередодні у МЗС України повідомили, що президент Володимир Зеленський погодив кандидатуру ексголовкома ЗСУ Валерія Залужного на посаду надзвичайного і повноважного посла України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.

Згодом речник Пентагону Патрік Райдер підкреслив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну, попри звільнення Залужного.

9 лютого стало відомо, що президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України ексголовнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному та начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову.

Відповідні укази оприлюднили на сайті очільника держави.

Посади послів у Великій Британії та Норвегії — вакантні

9 липня 2022 року президент Володимир Зеленський звільнив посла України у Норвегії Вячеслава Яцюка.

21 липня 2023 року президент Володимир Зеленський звільнив Вадима Пристайка з посади посла України у Великій Британії. Джерело з оточення дипломата повідомило Суспільному, що для Пристайка таке рішення було неочікуваним.

Про те, чи пов'язане звільнення з критикою цитати Зеленського про главу британського Міноборони Бена Воллеса – команді посла не відомо. Однак такий збіг назвали "дивним".

У коментарі Sky News Пристайко назвав "нездоровим сарказмом" репліку Зеленського про те, що він може хоч щодня дякувати Воллесу за військову допомогу Україні.

"Я думаю, він відповів трохи з сарказмом.. коли президент Зеленський сказав, що кожного ранку він прокидатиметься і дзвонитиме Бену Воллесу, щоб подякувати йому. Я не думаю, що цей сарказм − це здоровий сарказм", — сказав тоді український дипломат.

У серпні 2023 року нардеп Олексій Гончаренко заявив, що нібито Олексія Резнікова звільнять з посади міністра оборони та призначать послом у Великій Британії.

9 липня 2022 року президент Володимир Зеленський звільнив посла України у Норвегії Вячеслава Яцюка.