Кулеба заявив, що вже відомо, де батареї ППО, які можна передати Україні: "Навіть більше є, ніж 100"

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. AP

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба після зустрічі на рівні очільників МЗС держав G7 заявив, що кінцеві результати перемовин оголосить президент Володимир Зеленський, але "є всі підстави вважати, що позитивні новини будуть".

Про це дипломат повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Я сьогодні працюю тут, аби пришвидшити ці рішення, бо питання захисту наших міст від російського ракетного терору — питання, яке треба вирішувати зараз", — зазначив Кулеба.

Міністр розповів, що за зачиненими дверима відбулась відверта розмова очільників МЗС і абсолютно всі зосередженні на ухваленні рішень.

"Вже не треба шукати батареї. Відомо, де ці батареї. Все, що говорила Україна раніше, підтвердилося. Навіть більше є батарей, ніж 100. Є розуміння, з яких держав можна швидко доставити батареї. Тому сьогодні зробили крок до ухвалення важливих рішень", — підкреслив дипломат.

Як також наголосив Кулеба, той факт, що Нідерланди публічно сказали про готовність придбати батарею Patriot, є важливим моментом.

"Відкрию невеличку дипломатичну таємницю: Нідерланди — не єдина держава, яка готова вже зараз купити батарею Patriot у будь-якої держави світу за ціну, яку та держава назве", — поінформував міністр.

Однак, на думку дипломата, не менш важливим є те, що генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг закликав союзників не прикриватися потребою натівських стандартів.

"По суті, коли деякі держави НАТО кажуть, що не можуть передати батарею, бо не будуть відповідати стандартам Альянсу за кількістю наявних батарей, а генсек їм каже, не прикривайтесь цим, а віддайте те, що треба Україні, бо це зараз головне, — це важливо", — продовжив Кулеба.

Міністр додав, що такої інтенсивності роботи партнерів стосовно надання ППО Україні не було ніколи з початку повномасштабного вторгнення РФ.

"У нас все записано та пораховано. І ми говоримо просту річ партнерам: "Якщо часова математика постачання батареї, наприклад, один місяць — це не заважає вам сьогодні зробити оголошення. Якщо два тижні — це теж вам не заважає зробити сьогодні оголошення". Зараз дуже важливо відправити чіткий сигнал, по-перше, українцям і, по-друге, Путіну, що Україна матиме необхідне для захисту та перемоги", — підсумував дипломат.