Канцлер Німеччини Олаф Шольц. Фото: AP

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Україна може отримати від партнерів по НАТО ще 6 систем Patriot.

Про це політик повідомив під час пресконференції у Брюсселі 18 квітня.

"Ми знаємо, що Україна зараз потребує нашої підтримки. Їй потрібен чіткий сигнал, що це буде тривати довго та на постійній основі. І це також є метою наших зусиль, спрямованих на те, аби забезпечити постачання достатньої кількості зброї, артилерії та боєприпасів", — підкреслив Шольц.

Канцлер зазначив, що ППО зокрема має надзвичайно важливе значення.

"ФРН вжила тут дуже комплексних заходів для оснащення України малими й великими системами. Але навіть у випадку із великою системою Patriot, після двох систем, які ми вже поставили, ми зараз є державою, яка робить значний внесок з третьою системою. Третя система, про яку оголосили, що передамо Україні, і яка може бути розгорнута там, також є нашим закликом до інших ухвалити такі ж рішення", — наголосив політик.

За словами Шольца, Альянс чітко дав зрозуміти, що системи, наявні у державах НАТО, можуть бути передані, аби дати можливість Україні краще захистити себе від численних російських обстрілів.

"Я хотів би повторити цей заклик і поглибити його ще раз. Ми чули про 7 додаткових систем. Одна з них наша. Ми сподіваємося знайти ще 6 у контексті НАТО, і я знову використав цю можливість на багатьох переговорах, щоб донести цю думку", — підкреслив канцлер.

Раніше в інтерв'ю газеті The Washington Post глава МЗС Дмитро Кулеба оголосив, що Україна сподівається отримати мінімум 7 батарей Patriot "якнайшвидше" від партнерів та союзників.