Через КПП Ізраїлю до Гази пройшли рекордні 419 вантажівок із гуманітарною допомогою

Гуманітарна допомога для Секатора Гази поблизу одного з пунктів пропуску Ізраїлю, 8 квітня 2024 року. Пресслужба Армії оборони Ізраїлю

Армія Ізраїлю протягом дня забезпечила проїзд до Сектора Гази через свої контрольно-пропускні пункти 419 вантажівок із гуманітарною допомогою.

Про це повідомила пресслужба Армія оборони Ізраїлю.

У понеділок, 419 вантажівок із гуманітарною допомогою пройшли через прикордонні переходи "Керем-Шалом" та "Ніцана". У рамках гуманітарної діяльності також у Секторі Гази з повітря скинули 258 упаковок з їжею, йдеться у заяві.

Як зазначили в ЦАХАЛ, це рекордна кількість вантажівок із гуманітарною допомогою, пропущених через ізраїльські КПП у Газі з початку військової операції в ній.

Крім того, увечері 7 квітня Ізраїль забезпечив в'їзд 29 вантажівок із гуманітарною допомогою до північної частини анклаву, інформували у пресслужбі.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль у жовтня 2023 року

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня 2023 року Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази. 11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу в Газі.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". 27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Хагарі заявив, що сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня заявив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.

1 листопада війська Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня для евакуації людей відкрили контрольно-пропускний пункт "Рафах", що на кордоні з Єгиптом. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, що супроводжувалося звільненням груп заручників.

Через війну між Ізраїлем та бойовиками ХАМАСу в Червоному морі єменські хусити, яких підтримують терористичні угруповання та Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що завдають ударів по кораблях Ізраїля та їх союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно зі Сполученим Королівством завдали ударів по силах хуситів в Ємені.

У квітні 2024 року Армія оборони Ізраїлю оголосила про виведення своїх сухопутних підрозділів з півдня Сектору Гази, за винятком однієї бригади, оскільки Ізраїль і ХАМАС відправили делегації на переговори до Єгипту.