"Відсидітися не вдасться". Командувач Сухопутних військ закликав українців ставати до лав ЗСУ

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк. УНІАН

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк закликав українців мобілізовуватись до армії.

Відповідну заяву генерал-лейтенанта оприлюднили у Facebook.

"У нашому розпорядженні західне озброєння. Ми знаємо і розуміємо задуми ворога. Маємо талановитих і досвідчених командирів. Два роки тому ми обороняли Київ, а тепер вражаємо військові цілі за тисячу кілометрів від лінії зіткнення власними військовими технологіями. Але скільки б допомоги ми не отримали, скільки б зброї у нас не було — нам бракує людей", — зазначив Павлюк.

Командувач підкреслив, що "техніка сама не їде, зброя сама не стріляє, дрон сам не полетить", тож підрозділи мають оновлюватись.

"Російські пропагандисти змусили багатьох повірити в те, що мобілізація — це не про захист своєї держави від агресора, а про несправедливість і порушення прав. Я розумію бажання людей жити мирним життям, подорожувати, будувати кар'єру. Але є об'єктивна реальність: Росія відмовляє нам у праві на існування. Ворог розуміє тільки мову сили", — продовжив генерал-лейтенант.

Павлюк наголосив, що загарбників треба змусити забиратися геть, а якщо українці цього не зроблять, то "ніякого мирного життя, ніяких прав і свобод не буде взагалі". Про що свідчить сама РФ і те, що вона робить на тимчасово окупованих територіях.

"Чим більше українців знайдуть у собі мужність стати до лав ЗСУ, тим менше буде шансів у Росії втілити її кровожерливі задуми. І тим скоріше українські міста повернуться до нормального безпечного життя. Тому я закликаю українців залишити емоції, не піддаватись провокаціям. Маємо усвідомити, що відсидітися нікому не вдасться. Адже на кону — доля держави, доля нашої нації. РФ нікого не залишить у спокої: ні тих, хто сховався, ні тих, хто зрадив Україну", — вказав командувач.

Генерал-лейтенант нагадав, що після проходження базової загальновійськової підготовки службовці потрапляють у військові частини, і не обов'язково саме на бойові посади.

"ЗСУ потрібні різні фахівці: водії, діловоди, кухарі, будівельники, ITівці, бухгалтери, медики, інженери. Ви можете перевірити мої слова, відкривши сайти з пошуку роботи - там є всі ці вакансії", — додав Павлюк.

Що відомо про законопроєкт стосовно мобілізації

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.