Європа може залишитись без допомоги США у разі війни, потрібно створити великі оборонні компанії — глава Rheinmetall

Гендиректор німецького збройового концерну Rheinmetall Армін Паппергер. з сайту Rheinmetall

Гендиректор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер закликав європейські країни створювати великі спеціалізовані збройові компанії, щоб конкурувати з американськими виробниками.

Про це Армін Паппергер заявив в інтерв'ю Financial Times.

За його словами, якщо Європа хоче тіснішої оборонної співпраці, то країнам необхідно спеціалізуватися на певних військових технологіях.

"Це не має сенсу, якщо ми, скажемо, виберемо другу або третю найкращу технологію, тому що одна країна хоче цього. І це найскладніша дискусія, яку вони (політики —ред.) ведуть на урядовому рівні. Нам потрібні великі збройові компанії в Європі", — сказав Паппергер.

Видання зазначає, що європейські оборонні компанії конкурують між собою, військові бюджети контролюються на національному рівні, а окремі держави прагнуть зберегти контроль над стратегічними ланцюгами постачання, заводами, робочими місцями й технологічними перевагами З прикладів успішної транскордонної співпраці є найбільший в Європі виробник MBDA, який належить британській компанії BAE Systems та європейській авіабудівній групі Airbus, кожна з яких володіє 37,5 % акцій, а решта належить італійській компанії Leonardo.

Паппергер також вважає, що у разі великого військового конфлікту Європа може лишитися сама, в той час, як США зосередяться на Азії. На його думку, якщо Дональд Трамп стане президентом США, "тиск на Німеччину буде більшим", але водночас голова Rheinmetall додав, що перегони за відновлення військової могутності країни триватимуть незалежно від того, хто опиниться в Білому домі.

"США більше зосереджені на Азійсько-Тихоокеанському регіоні, ніж на Європі", – сказав він. Якщо "дуже ризикована ситуація" в регіоні призведе до повномасштабного збройного конфлікту, "США зосередяться на Азії, і тоді Європа залишиться зовсім одна".

Він зауважив, що протягом останніх десятиліть європейські лідери вважали само собою зрозумілим, що США прийдуть на допомогу континенту в разі військової загрози, але "цього більше не станеться".

Але оборонний потенціал США зіткнувся з власними проблемами, серед яких Паппергер назвав зростаючу політичну поляризацію.

"Великим завданням для наступного президента Америки буде зближення двох партій. Погано, коли найбільша економіка світу – і найбільша оборонна потуга – є розколотою нацією", – сказав голова Rheinmetall.

26 березня повідомлялось, що Rheinmetall отримає понад 130 мільйонів євро фінансування від Європейського союзу для збільшення виробництва боєприпасів. Також німецький оборонний концерн відкриє в Україні завод з виробництва артилерійських боєприпасів.

4 грудня 2023 року стало відомо, що Rheinmetall отримав замовлення на виробництво і постачання Україні артилерійських снарядів на суму близько 142 мільйони євро. Боєприпаси будуть поставлені у 2025 році.