Rheinmetall отримав замовлення на виробництво артснарядів для ЗСУ. Сума контракту — близько 142 млн євро

Штаб-квартира німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну Rheinmetall у Дюссельдорфі. AP/Martin Meissner

Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виробництво і постачання Україні артилерійських снарядів на суму близько 142 мільйони євро. Боєприпаси будуть поставлені у 2025 році.

Про це йдеться у пресрелізі Rheinmetall.

Замовлення включає десятки тисяч артилерійських боєприпасів калібром 155-мм. Замовником виступила одна з країн-партнерів НАТО, яка має намір підтримувати Україну в її оборонній боротьбі ефективною довгостроковою військовою допомогою.

Зазначається, що снаряди вироблятиме Rheinmetall Expal Munitions, нещодавно придбана іспанська дочірня компанія групи. Нинішній контракт підкреслює роль Rheinmetall як найбільшого у світі виробника боєприпасів, особливо в області великого калібру. Зазначається, що боєприпаси будуть поставлені у 2025 році. Водночас у концерні додали, що виробництво і поставка близько 40 тисяч боєприпасів для України з попереднього замовлення відбудеться у 2024 році.

У листопаді повідомлялось, що концерн Rheinmetall отримав від уряду Німеччини замовлення на виробництво близько 100 тисяч артилерійських мін калібру 120-мм для України.