США хочуть залучити ОБСЄ до повернення з Росії викрадених українських дітей

Будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія. Будівля Постійної ради ОБСЄ у Відні, Австрія, ілюстравтивне фото: AP

Сполучені Штати вивчають усі можливі шляхи для повернення українських дітей з Росії та покарання усіх винних в їх незаконному переміщенні, в тому числі шляхом залучення структур ОБСЄ.

Про це повідомила тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ Кетрін Брукер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає Укрінформ.

"Висновки доповіді "московського механізму" та не припинювані дії Росії з "русифікації" українських дітей вимагають нашої реакції. У рамках реакції уряду США я з гордістю інформую Постійну раду про те, що 7 березня Сполучені Штати приєдналися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей", — заявила вона.

Бруер наголосила, що США будуть співпрацювати з 32 країнами-членами коаліції з метою забезпечення безпечного повернення всіх українських дітей, які були незаконно депортовані або насильно переміщені Росією.

"Ми забезпечимо притягнення винних до відповідальності та будемо вивчати всі можливі шляхи для досягнення цих цілей, в тому числі шляхом залучення структур ОБСЄ. Реагування на дії Росії проти українських дітей є моральним імперативом, у тому числі для ОБСЄ", — сказала представниця США.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна "не матиме для Росії жодного значення", адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.