Україна завершила виконання умов Єврокомісії для надання переговорної рамки про членство в ЄС — Стефанішина

Віцепрем’єрка з питань євро та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Відень, 2023 року. Getty Images/Helmut Fohringer/APA/AFP

Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина заявила, що Україна завершила виконання всіх рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки стосовно вступу в ЄС.

Про це посадовиця повідомила під час заходу "Боротьба із корупцією: прогрес на шляху до членства у Євросоюзі", передає "Інтерфакс-Україна".

Стефанішина зазначила, що 11 березня сплинув останній термін, коли Україна могла надати "якусь додаткову інформацію".

"12,13 і 14 березня Європейська комісія має ухвалити рішення. Насамперед затвердити звіт про виконання нами додаткових критеріїв, а також ухвалити рішення чи надати нам переговорну рамку, щоб держави-члени її затвердили", — сказала міністерка.

Посадовиця розповіла, що недавно правоохоронний комітет Верховної ради схвалив останній законодавчий акт, який потрібен для завершення рекомендацій стосовно лобізму.

Мовиться про зміни до адміністративного законодавства, що запроваджують відповідальність за порушення законодавства про лобіювання, яке було ухвалене раніше, пояснила Стефанішина.

Міністерка додала, що Україна має "стримано-оптимістичні прогнози".

Раніше посадовиця поінформувала, що Європейська комісія не пізніше 12 березня має представити переговорну рамку та оцінить прогрес в реформах України для початку перемовин щодо вступу в ЄС.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в державі проведуть низку важливих реформ. На думку ЄК, Київ чітко продемонстрував прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала Урсула фон дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.